Miért nem legalizálják a drogokat? Ezzel a lépéssel tönkre lehetne tenni az illegális drogkereskedelmet teljesen
A fogyasztók pedig jól járnának, mert ellenőrzött körülmények között, képesített vegyészek által készülnének a drogok, az illegális dílerekkel ellentétben a hivatalos források nem vernék át őket olyan szerekkel, amik más, ismeretlen hatóanyagokat is tartalmaznak. És minden tudatmódosító szer mellé járna tájékoztató füzet, amiben a mellékhatásokról és egyebekről lehetne részletesen olvasni.
Csak emlékezzetek vissza a szesztilalomra az USA-ban. Az alvilág járt vele a legjobban, a feketekereskedelem virágzott és több ezer zugfőzde nyílt. Végül jobbnak látta az USA eltörölni a szesztilalmat.
Most is van cigarettacsempészet, pedig legális a cigi !
Ha legalizálják a drogokat a társadalom nagyon rövid időn belül elhülyűlne. [link] Már kis mennyiség is addiktív. Ha szívja valaki a liftben megállóban az utcán, ami kikerülhetetlen akkor te is függővé válsz akaratod ellenére
A drogok összezavarják a személyiséget. A spiritualitást, démonokat valóságosnak érzed Nézd meg hogy élnek olyan társadalmakban ahol fogyasztják [link]
A kannabisz, más néven marihuána vagy „fű” a kender növény (főként az indiai kender, Cannabis indica vagy a hasznos kender, Cannabis sativa) szárított, megtermékenyítetlen (termős) kendervirágzata, melyet a múltban, időnként, (tévesen) neveztek vadkendernek is, annak ellenére, hogy azzal nem azonos.[1][megj. 1] A növény virágzatán és a kísérőleveleken nagy számban található mirigyek által termelt gyantát elválasztva a többi növényi résztől „kief”-nek nevezik.
Farmakológiai szempontból a marihuána fő pszichoaktív összetevője a tetrahidrokannabinol (THC), ami az egyik az összesen 483 ismert vegyület közül, amelyek a marihuánában találhatók.[2] A kannabinoidok főleg a kender gyantájában vannak jelen. A legtöbbet vizsgált kannabinoid a THC, melyen kívül a marihuána még legalább 113 különböző kannabinoidot tartalmaz,[3] ilyenek például a kannabidiol (CBD), a kannabinol (CBN), a tetrahidrokannabivarin (THCV), valamint a kannabigerol (CBG).
A marihuána használatával kapcsolatos legkorábbi feljegyzések az időszámítás előtti 3. évezredre tehetők.[4] A 19. század közepétől az 1940-es évek közepéig Amerikában, és Európában is gyógyszerként és gyógynövényként tartották számon. Mivel a 20. század elején kezdődő és az 1970-es évekig tartó folyamat során a világ számos országában jogilag korlátozták a marihuána birtoklását, kikapcsolódási célú, vagy orvosi kísérletek során történő használatát, a pszichoaktív kannabinoidokat tartalmazó készítmények használata a világ számos országában illegálissá vált, majd (főként a 90-es évektől kezdődő folyamat során) néhány országban a gyógyászati célú vagy a kikapcsolódási célra történő használatát is újra engedélyezték, üldözésével felhagytak.
Bár a gyógyhatásait modern korban vizsgáló kutatók az 1970-es években is mutattak fel eredményeket, a törvényi szigorítások miatt a kísérletek megfeneklettek, és érdemben csak a 2000-es éveket követően folytatódtak, miután a politika, valamint a törvényhozás területén korábban kialakult marihuánával kapcsolatos kemény fellépés enyhült. Hatóanyagainak állatkísérletekben megfigyelt, rákellenes hatását Munson és munkatársai már 1974-ben felfedezték,[5][6] ezt más kutatók[megj. 2] legkorábban csak az 1990-es évek során,[7][8] rákbeteg emberek esetében pedig legkorábban csak 2006-ban vizsgálták tovább, és erősítették meg.[9][megj. 3] Ennek ellenére, kellőképpen nagy beteglétszámú vizsgálatokkal a kannabisz rákellenes hatását sohasem vizsgálták klinikai körülmények között, ugyanakkor azt, hogy a Kannabisz, különféle betegségek esetén gyógyhatással rendelkezik, a klinikai próbák igazolták.[10] Az orvosi marihuána vagy orvosi kannabisz elnevezés arra utal, hogy a kender növény virágzatát, vagy annak kivonatát, orvosok által előírt gyógyszer, vagy gyógynövény-terápia részeként használják többek között Kanadában, Hollandiában, valamint az Európai Unió és az Egyesült Államok több államában, főként a sclerosis multiplex betegség tüneti kezelésére, mely esetén hatásosnak bizonyult, a görcsösség, a remegés, az alvászavar, a rendellenes hólyagműködés esetében, valamint a betegség progressziójának lassításában, rákos betegek esetében fájdalomcsillapító, állapotjavító, támogató kezelésében, valamint a kemoterápia mellékhatásainak enyhítésére, Ausztráliában az epilepsziás gyermekek gyógykezelésére.[11][megj. 4] A 2017-ig lezajlott klinikai próbák (többek között a French és munkatársai által szervezett, duplán vakon értékelt,[megj. 5] randomizált, kontrollált klinikai próba) eredményei alapján jelentős mértékben hatékonynak találták a marihuána, kannabidiol nevű hatóanyagával történő terápiát a jelenleg nehezen kezelhető, változatos görcsrohamokkal (jellemzően rendszeres elvágódással és mentális hanyatlással) járó Lennox-Gastaut féle gyermekkori epilepsziás megbetegedés tüneti kezelése esetén.[12][13][14]
Mára a kannabiszt a világ számos országában használják illegális szabadidős drogként, néhány országában legális élvezeti szerként, több országában gyógynövényként, gyógyszerként vagy gyógyszeralapanyagként, néhány országban pedig vallási vagy spirituális szertartások részeként. A marihuánát, használói gyakran a pszichoaktív és élettani hatásai miatt használják, amelyek közül a legfőbbek a hangulatjavító, a nyugtató, szorongásoldó, és a kellemetlen emlékek hatását csökkentő, valamint az étvágyfokozó hatás. A világszerte használt pszichoaktív szerek között a kannabisz népszerűségét tekintve az ötödik helyen áll a dohány, a koffein, az alkohol és a bételpálma után. Az illegális drogok között Európában[15] és Magyarországon[16] is a leggyakrabban használt pszichoaktív szer. Az ENSZ 1997-es adatai szerint világszerte megközelítőleg 141 millióra tehető a rendszeres kannabiszhasználók száma (ez a világ népességének 2,45%-a). Indiában ma is élő szokás a kannabisz különböző preparátumainak használata.
"A fogyasztók pedig jól járnának, mert ellenőrzött körülmények között, képesített vegyészek által készülnének a drogok,"
Gondolod hogy a nyomortelepen élő ember aki 300 forintért szív el egy herbálos cigit majd feljár Budapest V. kerületében lévő minőségi coffee shopba 5000 forintért betépni?
Ez nem így működik. Nézd meg Hollandia esetét. ott legális és kb tripla annyiba kerül az adó miatt, mintha fekélén vennéd az utcáról.
Dehogy menne tönkre a drogkereskedelem!
Fellendítené a dolgokat
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!