Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért feljelenthet a szomszéd?

Ezért feljelenthet a szomszéd?

Figyelt kérdés
A kutyánk folyton ugat, vonyit, de nem korán reggel, vagy késő este, ilyenkor direkt figyelünk rá, hogy ne ugasson. Múltkor a kutya látott egy sunt a kert hátsó részében, és elég hevesen ugatta, aztán hallottam valami csapkodo hangot, kimentem megnézni mi az, és a szomszéd egy bottal próbálta megütni a kutyám ...én azonnal rohantam hogy kérdőre vonjam, de ő egyből fenyegetőzött hogy vigyük el innen vagy zárjuk be a lakásba, különben rendőrt hív, én megmondtam neki hogy nyugodtan hívja ki őket, kutya az a dolga hogy ugasson. De félek, hogy tényleg megteszi. Lehet ebből bajom? Alaszkai Malamut kutyáról van szó, házban tartásról szó sem lehet, aki ismeri a fajtát tudja.

2018. aug. 17. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, feljelenthet bármiért. Csak a feljelentés eredménye kétséges. Én szeretem az állatokat, nekem is van, de marha idegesítő tud ám lenni más éjjel nappal vinnyogó kutyája. Nem árt soha jóban lenni a szomszédokkal,hidd el. A saját érdeketekben mondom,hogy próbáljátok meg erről leszoktatni a kutyátokat, mert nem ez a dolga,hogy folyton őrjöngjön. Az írod, hogy kora reggel és este odafigyeltek rá,hogy csendben legyen. Akkor ezt a nap többi részében nem tudnátok megtenni? Nehogy az legyen a vége, hogy a szomszéd agya eldurran és bántja végül a kutyátokat.
2018. aug. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Fel hát. Csak akkor rácseszel.
2018. aug. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

Megteheti, de annyi lesz, hogy elmondja a rendőr panaszkodtak a kutya ugatásra és kész. Akkor tehetnének, hogyha tényleg szószerint egésznap, főleg 22 óra és 06 óra között ugatna végig folyamatosan.

Milyen idős szomszédokról van szó?

2018. aug. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az hülyeség, hogy a kutya dolga, hogy ugasson!

Ha egy kutya (majdnem) folyamatosan ugat, azért fel lehet jelenteni és meg is büntetnek érte. A te dolgod a kuzyát megnevelni, hogy ne zajongjon egész nap!

2018. aug. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

Na tisztázzunk egy két dolgot de gyorsan!

Nagy íveben sz..d le hogy a szomszéd mit pofázik!

Ha pedig még egyszer megpróbálja megütni a kutyádat?

Hol volt ő ekkor? A kerítésen át próbálta? Tüskézd ki a kerítés tetejét!

Átjött? Azonnal a lábát vagy kezét törném mivel bot van nála, te pedig a saját, magánterületeden vagy, JOGOS VÉDELMI HELYZETBEN!

Az ilyenekkel nem szabad sz.rozni, a fejébe kell "verni" hogy mihez van joga, és mi az amihez már nincs!!!!!!

2018. aug. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%

#5 vagyok.

De az sem rossz ötlet ha egy, a lakásból működtethető villanypásztor szálat húzol a kerítésbe! Csapkolódik? Gomb megnyom!

2018. aug. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én télen slaggal lelocsolni a szomszéd kutyáját, miután egész éjjel monoton vakogás ment, a szomszéd pedig sokszori felszólításra sem volt hajlandó tenni semmit mert hát szegény kutyuskának joga van ugatni. Utána olyan kuss szokott lenni egész éjjel hogy öröm "hallgatni".
2018. aug. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat, szerintem nem fogja megtenni igazából 3-4 napja történt a dolog. Nem vagyunk itthon, nem tudunk rá figyelni hogy ne ugasson. Nagyon makacs kutya, tanítani akkor lehet ha kedve van hozzá... És #5 igen keritesen keresztül próbálta megütni,de azért biztos van jobb megoldás, majd beszélek vele
2018. aug. 17. 11:24
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

Be kell fenyíteni a kutyát, hogy ne őrjöngjön. Ha nem megy, olyan helyre adni, ahol tudják, nem zavar senkit.


Tényleg nagyon idegesítőek az ilyen kutyák, mert nem az a dolguk, hogy ugassanak...

2018. aug. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!