Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek a gyermekem...

Mit tehetek a gyermekem védelmében?

Figyelt kérdés
A volt férjem többször fizikailag bántalmazott, (nem jelentettem fel, de a volt szomszédok tanusítják, ha kell ), elhagytam, elköltöztem a gyermekünkkel. A bíróságon az ügyvédem is azt javasolta, hogy szabaduljak, a volt férjem ügyvédje is azt kérte, hogy ne tárjuk fel az okokat.Ott ültem összetörve lelkileg, mindenre bólintottam.Eltelt 2 év, és nem hagy minket békén, pedig új kapcsolata van.Fizikai bántalmazás már nincs, de lelkileg a gyermekünket terrorizálja a láthatásokkor. A gyámhivatal lerázott, hozzak tanúkat.Nem hiszem el, hogy itt a pont, és nem tehetek semmit.
2018. aug. 6. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha vannak tanuk miért nem viszel ahogy a gyámhivatal kéri? Most ők honnan tudják hogy mi megy nálatok? Vagy mit vártál, hogy bemondásra korlátozzák a láthatást? Akkor nem sok apuka láthatná a gyerekét.
2018. aug. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tgt ***** válasza:
Menj el a Gyermekjóléti Szolgálathoz (minden kerületben van), és mondd el a történetet. Nekik muszáj foglalkozniuk ezzel.
2018. aug. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Arra vannak tanúk, hogy házasságunk alatt fizikailag bántalmazott.

A gyerek lelki bántalmazását a nője, illetve az ő rokonsága nem fogja tanusítani.A gyermekem pedig zaklatott napokig, mikor hazajön onnan, félve megy.

Jó, hogy említetted az apákat, mert ezzel ráztak le, hogy elég bajuk van az apákkal.

2018. aug. 6. 17:42
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2.hozzaszóló.
2018. aug. 6. 17:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha napokig zaklatott, azt látják az iskolában/óvodában is, tehát a pedagógusokat is meg lehet interjúvolni. Plusz a gyereket is meg tudja nézni egy pszichológus, kortól függően beszélget vele, rajzoltatja, megfigyeli, hogyan játszik stb. - és mindezekből valószínűsíti, hogy van-e lelki terror.

Itt tényleg a gyerekvédelemnek KELL lépnie - pedagógiai véleményt kérni az illetékesektől, pszichológust bevonni. De mivel láthatóan hanyagok, tegyél egy "nulladik lépést": kérdezd meg az óvó nénit /tanító nénit, hogy ők mit tapasztalnak. Ha normálisak, akkor meg sem várják a gyejótól a felkérést, hanem önként megírják a papírt - ez lenne az optimális, mivel heteket, hónapokat lehet nyerni vele. Ugyanis ha megerősítik a gyanúdat, te pedig határozottan lépsz fel a gyermekjóléti szolgálatnál, hogy indítsák meg az ügyet, akkor valószínűleg kénytelen-kelletlen, de lépni fognak, viszont az ügyintézési határidők miatt csúszik minden (x nap, mire megírják a felkérést, y napos határidőre a pedagógus beküldi stb.) És a gyejó kapcsolatban áll pszichológusokkal is (legalábbis mindenhol kellene lennie pszichológusnak, minden településen), szóval az is csak akarat kérdése, semmi másé.


Ui.: A bántalmazó emberek a kapcsolat megszűnése után is bántalmazók szoktak maradni; az agresszió fordulhat a volt társ és a gyerek(ek) felé is, de az új társsal majdnem minden esetben ugyanúgy folytatják. Tehát ha esetleg tudsz infót szerezni valakitől, aki ismeri őket (vagy legalább a nőt, pl. munkatárs), akkor megérne egy kört utánakérdezni. Persze adott esetben hatóságok előtt valószínűleg a nő is tagadná, meg az ismerősök sem szívesen szoktak elmenni tanúskodni, de hátha...

2018. aug. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Akkor megpróbálom az iskola felől.

A tanító néniket már kérdeztem, azt mondták, az apás hétvégék után nehezen kezelhető, zaklatott az iskolában a gyerek.

Jártunk gyermekpszichológushoz a nevtanba, ott azt mondták, jobb lenne, ha ilyen apával nem találkozna a gyerek. A családsegítőnél egyszer voltam, azzal ráztak le, hogy miért nem kértem a bíróságon felügyelt kapcsolattartást a válásnál.

2018. aug. 8. 10:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor ennyi. Írják le hivatalosan is a tanító nénik, minél előbb, annál jobb. Augusztus 21-én kezdenek dolgozni a tanárok, akkor már megkeresheted őket ezzel a kéréssel.

De biztos, ami biztos alapon a gyermekvédelemhez is menj el amint lehet, és kérj sürgős intézkedést. - Kérdezz rá, hogy megkérik-e ők a pedagógiai szakvéleményt. Plusz a gyerekpszichológustól is kérjetek.

Mindezt jegyzőkönyvezzétek le - kötelező, tehát ha nem akarnak jegyzőkönyvet írni, akkor ragaszkodj hozzá. Ha semmiképp nem akarnak, akkor azonnal írj le minden kérést egy papírra, fénymásoltasd le, és vetesd át velük (dátum, aláírás). A másolati példányt vidd el az illetékes gyámhivatalba, de ne hagyd ott náluk, csak másolják le, ha szükséges; viszont ott is vetess fel jegyzőkönyvet. (Vagy ha ott is lusta disznók, akkor megint írj egy levelet, amelyben kéred a sürgős intézkedést a felügyelt kapcsolattartás érdekében. Ugyanis azt később is lehet kérni, nem csak a gyermekelhelyezési perben. Megint másolati példány, és átvetetés. Ha pedig nem tartják be a törvényes határidőket, akkor már másnap menj be verni az asztalt, mondd meg, hogy panaszt fogsz tenni a felügyeleti szervüknél stb.)


Addig is - én soha nem biztattam még erre senkit, de - egyszer mondhatod, hogy beteg a gyerek, nem tud menni. Ezzel is időt nyersz.

2018. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ismeretlenül ennyit segítesz :) Nagyon jól esik.

Azt a családsegítőnél is mondták, hogy kérjek az orvostól igazolás,akkor nem kell mennie a gyereknek.

A válás kimondása még 2 éven belül van, akkor csak bírósaghoz fordulhatok? Úgy tudom,hogy a gyámhivataltól csak utána lehet kérni.Ügyvédi papírom van, hogy már külön éltünk, de gondolom, az nem számít.

2018. aug. 9. 13:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!