Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek ezért panaszt a GLS-nél?

Tehetek ezért panaszt a GLS-nél?

Figyelt kérdés
A hozzánk legközelebb eső GLS depó egyik alkalmazottja az egyik családtagom haverja. Ha az én nevemre érkezik csomag - ahelyett, hogy csak simán kiszállítanák a nevemre- , a már említett GLS alkalmazott a családtagomat minden alkalommal külön felhívja telefonon, hogy rendeltem valamit. Ez nem ütközik egészen véletlenül valamiféle üzleti, jogi, vagy akármilyen szabályzatba?
2018. aug. 3. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ameddig a csomag tartalmát nem meséli el senkiben, addig nem sért semmit.
2018. aug. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Senkinek
2018. aug. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor bárkinek kiadhat olyan adatokat, hogy ki, mikor, honnan, és mennyiért rendel valamit?
2018. aug. 3. 07:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk az már jogilag valóban kérdéses.Fordulj a fogyasztóvédelmi hatóságokhoz.
2018. aug. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első körben szólj a havernak, hogy legközelebb inkább neked szóljon. Lehet, hogy jó fej akar lenni, tudjatok róla, mikor jön a csomag, akármi... csak túl közvetlen és eszébe se jut, hogy baj is lehet.

Nem kell rögtön kirúgatni, simán lehet, hogyha rászólsz, akkor befejezi.


Nyilván, ha erre nincs változás, akkor lehet panaszt tenni. Csak számíts rá, hogy esetleg te leszel a gonosz utána.

2018. aug. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Ezeregy másik futárcég is van a gls-en kívül....
2018. aug. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

# 5 Sajnos nem jófejségből szól, hanem, hogy szart kavarjon. Amolyan "már megint csomag érkezik, tudsz róla?" okoskodás részéről. Nem célom kirúgatni, de ha azt mondjátok ezért lehet panaszt tenni, akkor felhívom rá a figyelmét, hogy a következő ilyen esetnél megy a panasz.


6-os, Ez meg miféle ostoba válasz? Szerinted a webshopoknak én mondhatom meg, hogy melyik futárvéggel szerződjenek le?

2018. aug. 3. 11:51
 8/9 A kérdező kommentje:
* Pardon, "futárcéggel" akart az lenni.
2018. aug. 3. 11:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Én simán kirugatnám.

Az magában személyes adat, hogy te rendelsz bármit. Ezt ő üzleti titokként kell, hogy kezelje. Ha nem így tesz, vét a szabályzat ellen és személyiségi jogot sért.

Nem ott a helye annak, aki ilyen információkkal visszaél.

2018. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!