Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válni szeretnénk, de a feleség...

Válni szeretnénk, de a feleségem nem hajlandó meg egyezni semmiben! Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szóval közös a ház,van két autó.Fel ajánlottam,hogy autót el osztjuk ,házat szintén.Neki az nem jó,ház neki kell de kifizetni nem tudja a részem.A gyerekre hivatkozik,h miatta csak ő kapja meg.Nekem akkor most nulláról kell kezdeni?Én csak fizessek gyerekbarát ,adjak egy házat,és menjek a híd alá?
2018. aug. 2. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hvják úgy: válóper. Sürgősen keress ügyvédet, mielőtt kiforgat a vagyonodból.
2018. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy létzik olyan, hogy a rád eső vagyon egy részéről lemondasz, és ezzel örökre kiváltod a gyerektartást, ez is egy opció.
2018. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó ügyvéd. De ha közös a ház, akkor is lakhattok benne mind a ketten. Nem tesznek ki senkit a tulajdonából válás esetén sem. Legfeljebb a rezsi fizetése lehet vita tárgya.
2018. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs elég vagyona, hogy kifizesse a részed akkor szerintem a ház eladása lenne a legjobb megoldás és utána az árának a felezése. Ha ebbe nem akar beleegyezni akkor jogilag kell rákényszeríteni. Kisebb házban vagy lakásban is tud gyereket nevelni ez nem indok. Mindenképpen ügyvéd fog kelleni szerintem.
2018. aug. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Annó az én apám is hasonlóan gondolkodott. Nagyon nagyon sok időbe telt amíg ezt meg tudtam neki bocsátani.

A megegyezés amúgy csak könnyít a váláson, de könnyűvé az sem teszi, főleg ha gyerekek is vannak.

A lakásnak, autónak és minden másnak is nem azért lesz a fele a feleségedé a váláskor, mert te belemész ebbe az egyezségbe, hanem mert az már most az övé. A másik felének a tulajdonjoga a kérdéses, hogy egyikőtök kiköltözik-e onnan és a másik kifizeti a részét vagy eladjátok és felezitek az árát.

A gyerektartás meghatározása után köthettek olyan egyezséget, hogy a feleséged pontosan ugyanannyit fog "vissza"fizetni neked a ház felének törlesztéseképpen. Egy idő után így ki leszel fizetve. Bár ez sokáig eltart, senkinek nem jó, neked sem lesz hol laknod és ő sem fogja tudni sem fizetni a házfenntartását, sem eltartani magát a gyerekeitekkel.

Egyezséget nam arról kell kötnötök, hogy a vagyon fele a feleségedé lehet-e vagy sem, hanem hogy pl. a két autóból ráeső tulajdonrész (mert nem az egyik illeti meg őt, hanem mindkettőnek a fele, bár megegyezhettek hogy az egyik övé, másik tied) esetleg fedezi-e a ház felének értékét vagy sem. Akkor tied a két kocsi, övé a ház. Ha esetleg van bármi más vagyonotok, azt is be lehet számítani a ház felének kiváltásába.

De ugyanez érvényes rád is, te is kifizetheted a háznak a felét a feleségednek (megjegyzem a pénzetek fele is az övé, akkor is ha hírtelen kiveszed a számlátokról vagy csak a te neveden van a számla) és akkor ő mehet kisebb lakásba a gyerekekkel, tied meg marad a ház.

Egyikőtöknek sem kell nulláról kezdenie, csak nem fogtok továbbra is együtt lakni ugyanott.

A gyerektartás ezen teljesen kívül és felül van, semmi köze ahhoz, hogy a mostanii tulajdonotokat kettőtök között kell megosztani fele-fele arányban. A gyerektartás a gyerekeidet illeti meg és az aktuális fizetésedtől függ. Hiszen azért lettek gyerekeitek, mert ketten vállaltátok a felnevelésüket. Ez nem szűnik meg csak azért mert már nem akartok együtt élni.

Ha nincs megeyezés akkor marad a válóperen a bíró döntése. De az valószínűleg hasonló lesz, mint amit leírtam. Ha egyikőtök sem akar kiköltözni, akkor csináljatok egy újabb külső ajtót a házra és válasszátok le egy részét a háznak, ami csak a te használatodban lesz. A ház akkor is fele-fele tulajdonotok lesz, a gyerekeidet minden nap láthatod ha akarod, nem kell őket sem láthatásra hoznod-vinned, sem külön szobát fenntartani nekik. A feleségeddel nem is kell találkoznod és biztosan tudni fogod, hogy a gyerektartás tényeg a gyerekeidre ment el nem másra.

2018. aug. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ügyvédet kell fogadni és válópert kell benyújtani
2018. aug. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!