Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szomszédom harci kutyána...

Ha a szomszédom harci kutyána megtámadja a tancskómat, és én a harci kutyának késsel elvágom a torkát, akkor annak milyen jogi következménye van?

Figyelt kérdés
2018. aug. 2. 09:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha nem akarom, hogy széttépje a tacskómat, és elvágom a torkát, akkor az jogos önvédelem?
2018. aug. 2. 10:00
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

Persze, az erősebbnek van igaza.

Ha a harci kutya széttépné a tacskódat, Magyarországon azzal sem lenne baj, hiszen az erősebb győzött és ez így van rendjén.

2018. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Számíthatok börtönre, vagy ezt a hatóságok jogos önvédelemként kezelik?
2018. aug. 2. 10:06
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell számítanod semmire.
2018. aug. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Börtönre?

Kutyáért?

Hol élsz te?

2018. aug. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

Önbíráskodás, állatkínzás...



A kutyának már több joga van, mint neked.


Vegyél egy komondort, az majd elintézi a szomszéd kutyáját.

2018. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Állatkínzás tényállás megvalósulásának , mivel az erőszakod mértéke indokolatlan volt, egyértelműen az állat elpusztítására irányult. Ha cipővel rugnál bele és abba pusztulna véletlenül bele, az viszonyt nem lenne bűncselekmény, mert a kutyád védelme érdekében az még arányos lenne.


Állatkínzás

244. § (1) Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az állatkínzás

a) az állatnak különös szenvedést okoz, vagy

b) több állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.

2018. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Hát sok sikert, de egy harci kutya előbb tép szét darabokra, minthogy hozzáérhetnél a késsel.
2018. aug. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én átérzem a kérdező helyzetét.


Csak nekem a telekszomszédomnak volt direkt harciasra nevelt pitbull jellegű kutya.

(gumiabroncsra haraptatta, lógatta...)


Csak vasvillával vagy valami durunggal szállhattam ki a kocsiból, ha a telekre érkeztem, mert a szomszédból rögtön átrohant a kutya...

Évekig jártam a jegyzőhöz, de nekik valahogy nem sikerült közterületen találni a kutyát, pedig egész nap nyitva volt az utcai kapujuk...


Nem volt semmi jogi lehetőségem, hogy egy harapás előtt tegyek bármit is jogszerűen a magam védelmében.

2018. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!