Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következménye lehet ennek?

Milyen következménye lehet ennek?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy regisztrálva voltam a munkaügyi központba(kapok TB támogatást is), ma(azaz hétfőn)pedig elkezdtem dolgozni, de nem szóltam még nekik erről.

Körülbelül mennyi időn belül kellene ezt bejelenteni nekik? Csak azért kérdezem, mert nagyon nem vagyok biztos az egészbe, lehet lassan meg is szűnik a munka viszonyom....

Milyen következményei lehet ennek? Beszelhettek erről akár " utólag" is?

Előre is köszönok mindenféle segítséget! :)


2018. jún. 5. 00:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha bejelentett munkaviszonyod van éppen arról biztosan értesülni fognak a munkaügyi hivatalban is, hiszen a munkaadód bejelentett téged, az adó és tb számoddal együtt. Ha nem jelzel a hivatalnak és küldik neked a támogatást, akkor bajban leszel, mert megbüntetnek miatta.

Ha nem kapsz munkanélküli segélyt akkor azzal nincs gond, a tb támogatás pedig akkor sem lesz sem kevesebb, sem több ha pár napot dolgozol, a többit pedig nem.

Szerintem semmi gond nincs azzal ha ma nem jelentetted be, ezen a héten ráérsz vele. De nézd meg a neten a telefonszámukat, holnap vidd magaddal a munkaügyi központban kapott papírodat, hogy tudj mire hivatkozni (pl. ügyirat szám vagy valami biztosan van rajta) és valamelyik szünetben hívd fel őket és kérdezz rá. A telefon egyben bejelentés is lesz, majd szólnak ha írásban is meg kell tenned.

Előre nem igazán tudsz ilyesmit bejelenteni, mert a munkaviszonyod akkor kezdődik amikor elkezdesz dolgozni. A lényeg, hogy akkor ne vegyél fel semmi támogatást amikor nem vagy rá jogosult. A TB támogatás pedig a hónap során érvényesül, azzal nem lesz szerintem gond.

De mindenképpen hívd fel őket ha tudod holnap, ha nem akkor utána. A lényeg, hogy ne halaszd, mert úgy is tudni fognak a munkaviszonyodról ha legális.

2018. jún. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"ma(azaz hétfőn)pedig elkezdtem dolgozni,"..."lehet lassan meg is szűnik a munka viszonyom...."


Jézusom, milyen munka lehet ez?

2018. jún. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem kapok semmilyen segélyt.
2018. jún. 5. 10:33
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2-es: Ne tudd meg...

1-es: Úgy értem ha felmondok, akkor meg is szűnik, tehát van értelme utólag szólni?

2018. jún. 5. 10:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!