Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy lányról azt írtam egy...

Egy lányról azt írtam egy csoportba, hogy az exem, ez megállja a rágalom fogalmát?

Figyelt kérdés
Egy chatbeszélgetésbe küldtem a képét és írtam hogy exem, erre szerzői jogsértéssel vádol meg rágalommal és fel akar jelenteni :D Gondolnátok hogy egy hisztis p.csa tette ezt, de ha ilyen lett volna általában csak jól kioltott volna. Egy kövér lány nyilvánosan kitett profilképét raktam be és sértődésből csinálja ezt. (a pártagú chatcsoportba volt egy osztálytársa és az küldte el neki hogy tényleg exem e)
2018. júl. 25. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha nem dugtad meg. Az alaptörvény az, hogy mindenkit meg kell dugni aki megállja, még a krumplit is ha nem gurul el.
2018. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Ezt szimpla hazugságnak hívják és a megérdemelt bünetésed hogy most a frász kerülget miatta.

Rágalmazás akkor lehet, ha te valami szörnyszülött bűnöző lenél és a társadnak nevezted volna a bűncselekményeidben is. A fényképével valóban visszaéltél és jogos ha emiatt meg is kapod a magad "jutalmát", de ez nem szerzői jogsértés, hanem visszaélés.

Az a legegyszerűbb ha nyilvánosan bocsánatot kérsz tőle - pl. abban a csoportban ahol írtál róla és ott is, ahol nyilvánosan ki volt rakva a profilképe. Nem csak bocsánatot kell kérned azért, hogy róla valótlanságot állítottál, hanem azért is, hogy a fényképét használtad és hogy egyáltalán visszaéltél a nyilvános adataival.

Remélem nem írtál róla ronda dolgokat a chat beszélgetésben, ha igen, akkor azokért külön is említsd meg, hogy elnézést kérsz. Ha nem, akkor említsd meg, hogy nem akartál neki ártani és ha bármivel is megbántottad mégis, akkor elnézést kérsz érte.

Tegyél a bocsánatkérésbe sok megbánást mutató emoji-t is vagy egy képet egy bocsánatkérő hatalmas virágcsokorról.

És mindenéppen írd le, hogy soha többet nem fogsz hasonlót tenni, okultál a dologból.

A lánynak szerintem az elégtételre van szüksége, hogy mások előtt lássa, hogy "el vagy kapva" és megbánást kell tanusítanod. Nem hiszem, hogy feljelentene, mert többre ott sem számíthatna és a nyilvános bocsánatkérésed valósabb, gyorsabb válasz és elégtétel lehet.

Tanulság: ne hazudj! Nem véletlenül él az a mondás, hogy a hazug embert hamarabb utólérik, mint a sánta kutyát.

2018. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom nem vagy valami keményfiú, aki a tanárok és osztálytársai agyára megy, hogy csak így megsértődik. Nem kellett volna ezt tenned, hiszen hazugság volt, mert nem is az exed. De azért a feljelentés kicsit durva lenne. Na látod, ha egy menő srác lennél, aki csak gonoszkodni tud, akkor körberajonganának a lányok, és most nem hogy megsértődne, de még örült is volna, ha azt hinnék róla, hogy tényleg az exed. Gyorsan bántalmazz valakit, aki soha a légynek sem ártott, meglátod hogy körül fognak rajongani a lányok. Ha nem csak bántalmazod, hanem ok nélkül tönkre is teszed a diákkorát, és súlyos lelki terrorba tartod, szimplán mert gonosz vagy, akkor még csajod is lehet. Ami azt illet, én inkább megdöglenék csaj nélkül, mint hogy bárkit is bántalmazzak, de ez csak az én véleményem.
2018. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha van róla papírod, hogy olyan tré alak vagy, hogy veled járni ciki, és nem jártál vele, csak széles közönség előtt kamuzod, akkor valóban rágalmazás. Egyébként csak valami dedós fészbúkos fingreszelés.

Örülnék, ha valami nyári közmunkát bevezetnének a gimnazistáknak, hogy ne ilyen agyatlanságokkal töltsék az idejüket.

2018. júl. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!