Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyenlő munkáért egyenlő bér...

Egyenlő munkáért egyenlő bér elve? Ha vki közmunkásként ugyanazt a munkát végzi, mint mások minimálbérért, akkor nem illeti meg őt is a minimálbér?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm közintézményben takarít, de az önkormányzat foglalkoztatásában, mint közmunkás és ennek megfelelő bért kap (kb. 50eFt).

Mások is dolgoznak ott takarítóként, de az adott intézmény foglalkoztatásában minimálbérért.


Az ismerősöm ugyanazt a munkát végzi, ugyanannyi munkaidőben, ugyanaz a munkaköri leírása, ugyanaz a munkahelyszín. Csak a foglalkoztató más (bár végső soron mindannyiukat az állam fizeti). Az egyenlő munkáért egyenlő bér elve szerint nem illetné meg őt is a minimálbér? Vagy hogy van ez jogilag?



2018. júl. 24. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kapaszkodj! A párom közmunkás 57000-ért, vele dolgoznak Bio-kom alkalmazottak ugyanazt a munkát végezve 180.000-ért,(nem elírás!) és egy maszek cég naoi lejelentésű melósai napi 6000-ért, havi 20-22 napban. Ezt azért írtam hozzá, mert csak 15 napot dolgozhatnának, vagyis FEKETÉN MEGY a többi. Mindezt Pécs Megyeí Jogú Város Önkormányzatának tudtával! NA ERRE KÖSS CSOMÓT!
2018. júl. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Lehet lepontozni, de szerintem megközelítés kérdése. Közmunka programba bejelentkezett, kerestek neki munkát, és arra megkapja az 57.000-et. Ha alkalmas lenne a versenyszférába való elhelyezkedésre, akkor feltételezem nem dolgozna ennyiért.
2018. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%
Ha megcsinálja 50 ezer forintért is, akkor nincs semmiféle probléma.
2018. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A jogi része érdekel a dolognak. Beszólogatást, kioktatást nem kérek.
2018. júl. 24. 20:46
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Már megmondtuk a jogi részét. Amíg vállalja 50-ért, addig annyit fog kapni. Amikor már nem vállalja, csak minimálbérért, akkor annyit fognak neki adni.
2018. júl. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

#1,#2-nek és #3-nak.

Nem jelentkezik, hanem ha munkanélküli, behívják. Ha megtagadja, ugrik minden segély, családi pótlék, egy év három hónapig semmi segítségre nem számíthat sem az államtól sem a munkaügyi központtól. Ha felmond, ugyanez.Még mindig olyan bölcsek vagytok?

2018. júl. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
#6: Állami rabszolgák!
2018. júl. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
A saját kormányotok hozott ilyen törvényt. Kétharmaddal újraválasztottátok. Akkor nincs itt semmi hiba.
2018. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megilletné, de a közmunkások bére ennyi. Ez van törvénybe foglalva, hogy egy közmunkás bére ennyi. Sok helyet tudok én is és irodai, adminisztratív munkát végező embert is, akit direkt közmunkaprogramba vettek fel, így nem kell annyi bért fizetni neki.

Sajnos ez van. De egy szerencséje van az embernek, hogy joga van állást keresni és ha talált, akkor dolgozhat rendes bérért.

2018. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dolgoztam én is közmunkában, irodában br 106-ért, míg a közalkalmazottak ugyanezért a munkáért br 285-öt kaptak + egyéb juttatásokat, azt némelyiknél még magasabb és odaillőbb végzettségem is volt.
2018. júl. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!