Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek lehetséges így...

Szerintetek lehetséges így végrendelkezni?

Figyelt kérdés
Adott a nagypapa, aki az unokájára akarja hagyni mindenét, kikerülve (1) élettársát, akivel 20éve vannak együtt (2) a fiát, akivel nincs jóban (3) a lányát, akivel állítólag ez megvan beszélve és beleegyezett. Nagypapa 80+, egészségileg kicsit elesett, de szellemileg teljesen OK, a világgal képben van, stb.

2018. júl. 24. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen, de a törvényes örökösök követelhetik halála után a köteles részt, ami a törvényes örökség egyharmada (ha azóta nem változott), ezt nem tudja kizárni.
2018. júl. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Úgy tudom a végrendeletből csak indokkal lehet kizárni valakit.
2018. júl. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az örökségről önként le lehet mondani, azonban írásbeli szerződésbe kell foglalni, különben érvénytelen. Ha megegyezett a lányával, ez lesz a legkevésbé problémás.


A többieket, mint törvényes örökösök, indokolás nélkül ki tudja zárni, azonban a kötelesrészre továbbra is igényt tarthatnak. Ez az örökség 1/3 részét jelenti, melyet csak akkor lehet megtagadni, ha kitagadja őket a nagypapád, erre viszont alapos indokra van szükség: valamelyikük az életére tört, letöltendő szabadságvesztésre íttélték, súlyos hálátlanságot tanúsítottak, elmulasztották a tartási kötelezettségüket...


Azt sajnos nem tudom, hogy az élettársra is, vonatkozik e a jogszabályban írt köteles rész, és a közösen lakott lakás feletti haszonélvezet, de szerintem nem.


Én leginkább azt tudom javasolni, hogy keressétek fel, az illetékes közjegyzőt, vagy más öröklési jogban jártas jogészt, és kérjetek segítséget a végrendelet elkészítéséhez.

2018. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!