Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben szemtanúja vagyok...

Amennyiben szemtanúja vagyok egy bűncselekménynek, és nem jelentem mert félek, bűnös vagyok?

Figyelt kérdés
2018. júl. 23. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen bcs.

De köteles vagy tanuskodni, tudtommal lehet névtelenül is.

2018. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pl ha felvesz a kamera hogy én ott voltam, de ahelyett hogy segítettem volna vagy hívtam volna a rendőrséget, szimplán elfutottam.
2018. júl. 23. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos igen. Ha vagyon elleninek voltál tanúja akkor bejelentési kötelezettség elmulasztása, ha ember elleninek akkor még ehhez jön a segítség-nyújtás elmulasztása.(nem hívtál rendőrt hogy segíts)
2018. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

#3 vagyok.

Ha ismered az elkövetőt akkor még nagyobb a baj! Bűnpártolás.

2018. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem emlékszel semmire. Mint Gergényi a rendőrtábornok perben. Azért nem büntethetnek meg mert elfelejtettél valamit.
2018. júl. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

"Sajnos igen. Ha vagyon elleninek voltál tanúja akkor bejelentési kötelezettség elmulasztása,"


LOL. Ne erőltesd, nem megy ez neked. A hülyeséget nem itt, a jogi szekcióban kéne két kézzel szórnod.

2018. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:

Magyarországon nincs feljelentési kötelezettség, csak kevés esetben. Ilyen pl a terrorizmus, az emberrablás vagy az állam rendjének megdöntésére irányuló akármi, erre nem emlékszem pontosan, de ki lehet guglizni.

Tehát még emberölés esetén sincs feljelentési kötelezettség.

2018. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

A bejelentési kötelezettség elmulasztásáért elnézést kérek, megváltozott.

Bűnpártolás

282. § (1) Aki anélkül, hogy a bűncselekmény elkövetőjével az elkövetés előtt megegyezett volna,


a) segítséget nyújt ahhoz, hogy az elkövető a hatóság üldözése elől meneküljön

Ebbe beletartozik az is, hogy nem értesíti a hatóságot!

Nagyon haragszom az olyan emberekre, mint te! Csak azért hogy szerepelhess, az sem érdekel ha esetleg ártasz a kérdezőnek!

" A hülyeséget nem itt, a jogi szekcióban kéne két kézzel szórnod."

Feltéve hogy ott kérdezi! Ez mit keresett "Politika" alatt?!

2018. júl. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kovpet ***** válasza:
A segítség egy aktív részvétel. Az, hogy nem tesz bejelentést, nem az.
2018. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!