Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez nem számít bűncselekménynek...

Ez nem számít bűncselekménynek, amit velem tesznek? Hogyan állítsam le őket? Bővebb lennt.

Figyelt kérdés
3-man maradtunk rokonok és miután beköltöztek ide, arra kényszerülök, hogy velük éljek (mondván, hogy joguk van hozzá). Én mindig ok nélkül kiközösített, nem kívánt feketebárány voltam itt. Ez a 2 gonosz sátán nagyon összefogott ellenem és közölték, hogy el akarnak pusztítani, mert milyen jó lenne, ha kettőjüké lenne csak a ház. Nemcsak a házban pörölnek velem nonstop, amikor látnak. Ez a 2 sátán úton útfélen lejáratnak a településen a hátam mögött. Az egyik pl. mindig eljár a boltba, a kocsmába, és az ott lévőknek engem befeketít, szid, ócsárol, mocskol, lejárat a sárga földig, panaszkodik ellenem. A szemét a minap közölte velem, hogy a mocskos haverjai a boltban és a kocsmában már annyira utálnak engem (látatlanban, csak hallomásból ismerem az összeset), hogy szarrá akarnak verni, meg őt is arra biztatják, hogy engem üssön. Mit lehetne jogilag tenni, hogy ne járathassanak le, mocskolhassanak úton-útfélen büntetlenül? Ez nem bűncselekmény? Ez nem rágalmazás, becsületsértés, jó hírnév megsértése vagy valami ilyesmi? Hogyan vessek ennek véget? Már alig merek kimenni az utcára, csak ha muszáj, aztán bújok el. Félek, hogy akiket rám uszítanak, azok elkapnak és megnyomorítanak. A kutyámat tegnap temettem el, miután valaki megmérgezte. Szívesen lennék öngyilkos, ha kicsit bátrabb lennék, egyedül az tart vissza, hogy tudom, az ellenségeimnek ezzel mekkora örömöt okoznék.
2018. júl. 5. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Mi ez a Maunika só? Igazából senki nem fog foglalkozni azzal hogy a kocsmában mit mesél rólad az alkesz rokon. Ilyen alapon a pletykás vénasszonyok mind a hűvösön ennék a farhátat.

Itt a megoldás a ház eladása és osztozkodás lenne,mielött benne lesztek a hírekben hogy ki kit késelt meg.

2018. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Igazából senki nem fog foglalkozni azzal hogy a kocsmában mit mesél rólad az alkesz rokon."


Dehogy nem foglalkoznak! Az emberek a leggonoszabb személyekre hallgatnak mindig.

2018. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos teljesen így van, hogy az emberek a leggonoszabb személyekre hallgatnak mindig, ráadásul látatlanban. Gúnyosan a képembe mondja az a 2 gonosz szemétláda, hogy: "Már nagyon híres vagy a környéken, mi tettünk és teszünk róla." A halálba akarnak kergetni a piszkos alkeszok.
2018. júl. 5. 16:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Tulajdonosok vagytok mindhárman? Akkor egyetlen lehetőség van: bíróságon kéred az osztatlan közös tulajdon megszüntetését. Ez kezdeti költségekkel jár, és elég hosszú a per, de a végén a költségeket részarányosan kell fizetnetek. A bíróság ítélete kötelező érvényű, tehát záros határidőn belül el kell adni az ingatlant (vagy a két másik kifizeti a te részedet).

Keress egy ügyvédet, vannak családsegítőkénél ingyenes fogadóórák, ott is tudnak segíteni a keresetlevelet megírni stb.

Amíg pedig a per lezajlik, keress valami szálláslehetőséget, pl. rokonoknál vagy munkásszállón.

2018. júl. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!