Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van az, hogy be sem...

Miért van az, hogy be sem léphet 18 év alatti személy dohányboltba?

Figyelt kérdés
Természetesen azt megértem, hogy nem adnak ki egy 14 évesnek dohányt, de az apjával/anyjával, 18 év feletti személlyel miért nem mehet be?

2018. júl. 5. 18:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem. Én nem bagózom, de van nálunk egy ilyen bolt, pia is van ott, néha veszek ott Unicumot egy - egy üveggel.


Ha vásárolni megyünk a négyéves kislányommal, a nagy boltban nincs Unicum vagy drágább, belépnék ebbe az egységbe, de nem lehet.


Különben mit lát ott? Na mit? Cigit látott már. Dohányáru van a polcon. Atyaég.

2018. júl. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Előrebocsájtom, hogy maximálisan ellenzem a dohányzást. Azonban ez a rendelet úgy ostobaság, ahogy van. Igaz, a célja legkevésbé sem az, mint amit állítanak róla. A dohányforgalmazásban hatalmas pénz van, amire a fidesz és holdudvara méltóztatott ráhelyezni enyves kezecskéjét. Tesznek ezek magasról arra, hogy mennyire káros a dohányzás. Csak ha már csináltak egy nagy marhaságot, hát megfejelték még további marhaságokkal. Ha valóban a 18 év alattiak védelme volna a fontos, akkor prevencióval, felvilágosítással és nem az egyetlen, általuk ismert (bár soha, semmilyen területen be nem vált) módszerrel, a tiltással próbálkoznának. Pénzről szól az egész, ami köré rittyentettek egy butasághalmazt, ami a szándék hitelességét lett volna hivatott igazolni. Láthatjuk, mekkora sikerrel...
2018. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!