Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van az, hogy be sem...

Miért van az, hogy be sem léphet 18 év alatti személy dohányboltba?

Figyelt kérdés
Természetesen azt megértem, hogy nem adnak ki egy 14 évesnek dohányt, de az apjával/anyjával, 18 év feletti személlyel miért nem mehet be?

2018. júl. 5. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Valami okos kitalálta, hogy nem szabad neki dohányt látnia sem.
2018. júl. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Mert valami idióta szerint az olyan káros.


Aki akar, az úgyis cigizik :D

2018. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
71%
Mert ez a törvény.
2018. júl. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Mert nincs babája annak aki ezt kitalálta.
2018. júl. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
#4! Igazából az sem tragédia, ha az sem megy be a cigiboltba, akinek babája van.
2018. júl. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Mert derék törvényhozóink jó szokás szerint nem gondolkodtak. A 18 év alatti be sem léphet - de mi van, ha diákmunkát végez ott 16 évesen? Na, de nem is ez a lényeg. Attól, hogy be sem léphet a dohányboltba, még hozzá fog jutni a cigarettájához. Megkéri a 18 év fölötti havert, hogy hozza ki neki. Az ablakok fóliázása is legalább ekkora baromság. Amelyik tizenéves dohányzik, azt kicsit sem lepi meg több száz cigarettásdoboz látványa, látott ő már olyanokat. Akkor meg csak a trafikrablást segíti elő az ablakok eltakarása.
2018. júl. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyetértek szinte mindenkivel. Egyébként, ha a cigaretták miatt nem engedik be a gyerekeket, akkor igazából felmerül az, hogy coop-ban is lehet venni, illetve még az utcán is mindennapos dolog az, hogy a gyerekek is látják. Baromság. Egyébként múltkor láttam egy szegény kisfiút a dohánybolt előtt sírni, megkérdeztem tőle mi a baj, és válaszolt, hogy csúnyán küldték ki a boltból. Majdnem megszakadt a szívem, a drága olyan szomorú volt. Aztán láttam is az ott dolgozó nőt, kib*szott goromba.
2018. júl. 5. 20:21
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Hallod én nem dohanyzok üditőt akarok venni nem cigarettat/piat épp csak beállok mondja a nő h személyi igazolvány

Baccák az anyjukat 20 éves vagyok

2018. júl. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
33%
#8: Ellenben nem túl értelmes.
2018. júl. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De basszus tényleg akkora lelki traumát okoz a gyerekeknek, ha cigarettát látnak?
2018. júl. 6. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!