Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakhatok üzlethelységben vagy...

Lakhatok üzlethelységben vagy kocsiban?

Figyelt kérdés

(Elméletben!!!)

Szóval az érdekelne ,hogy jogilag lehetne e lakni egy üzlethelység vagy mondjuk egy dobozos(nemjut eszembe a rendes neve) autó hátuljában?

Vagy esetleg egy garázsban? Azt már havi 10-15.000ért is lehet bérelni.

Tudom,hogy hülyeségnek hangzik ,nincs is ilyen tervem ,csak a dolog jogi oldala érdekel


2018. júl. 2. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem lakhatsz
2018. júl. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Nem.

Sőt, lassan már utcán sem.

2018. júl. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nem.


Üzlethelyiségben nem lakhatsz, csak akkor ha a te saját tulajdonú házad például, és nem folytatsz benne üzleti tevékenységet hanem élsz benne, főleg ha van ott minden. De ennek nem tudom a pontos jogi menetét.

Garázsban sem lakhatsz életvitelszerűen. Autóban sem!


A lakóautó az meg már megint más, de ott függ attól hogy hol áll az az autó mert csak úgy az út szélén, vagy parkolóban nem lakhatsz lakóautóban sem. De ha olyan helyen van amit bérelsz például kemping vagy a saját telked, esetleg bérelsz valakitől telket akkor ott már igen, de ez elég macerás jogilag. Elméletben nem elképzelhetetlen. De egy olyan autóban ami nem erre alkalmas nem lakhatsz.

2018. júl. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, tőlünk nem messze egy gyros-os az önkormitól bérelt üzlet galériáján lakik (bár 8 millás autója van), egy nénike a garázs-soron lakik egy garázsban, egy pár egy ideig a tesco parkolóban lakott, az ott parkoló lepukkant autójukban (azóta elűzték őket) és egy kínai család szintén az éttermük galériáján lakik évek óta.
2018. júl. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszi.

Valahol egyebkent le van irva ,hogy miert nem lehet ? Vagy ezek csak olyan "mert csak" dolgok?

2018. júl. 2. 09:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, akkor azért, mert jogilag nem lakóingatlanok (ennek feltételei vannak), és csak olyanokban lehet életvitelszerűen lakni.
2018. júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ertem:)
2018. júl. 2. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!