Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabadúszás, Kata! Elkezdek...

Szabadúszás, Kata! Elkezdek egy pl két hetes munkát úgy, hogy még nem vagyok katás, de addigra, mire a számlát kiállítom a munka befejeztével már meglesz a kata. Így lehet, ugye?

Figyelt kérdés
2018. jún. 15. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, nav nem fog ezen rugózni. amikor a számlát kiállitod akkor legyél katás.
2018. jún. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, meg lehet csinálni, semmi szabálytalanság nincs benne: a lényeg, hogy amikor a számlát kiállítod, már meglegyen a vállalkozás. Érdemes hó elején kezdeni, mert akkor is teljes KATA összeget kell fizetned egy hónapra, ha már csak 1-2 nap van hátra a hónapból, erre figyelj az időzítésnél!


By the way: én nem állnék neki semmilyen munkának úgy, hogy nem fizetnek nekem előre. Oké, értem, hogy neked így most anyagilag könnyebb, de nehogy aztán úgy járj, hogy nem fizetnek ki, a katát viszont akkor is perkálnod kell.

2018. jún. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"én nem állnék neki semmilyen munkának úgy, hogy nem fizetnek nekem előre. "



Én meg nem fizetnék olyan munkáért,amihez még hozzá se fogtak. Szerintem elég sokan vagyunk így ezzel.

2018. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én elég sokat hallottam arról, hogy nem fizetik ki az embert. Ezt megelőzve kell egyrészt szerződés, másrészt meg ti mit gondoltok arról a köztes megoldásról, hogy az elején 50%-t kell kifizetnie az ügyfélnek és a maradék 50%-t majd akkor ha átadtam a kész munkát és leokézta?

2018. jún. 15. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as: Semmi probléma, akkor mehetnél máshoz. Már ha van olyan hülye a mi szakmánkban, aki erre hajlandó, de szerintem nemigen. Oszt akkor egy idő után csak elgondolkoznál. Vagy csináld magadnak, az is egy megoldás.
2018. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kötekedésképpen, csak kíváncsiságból: mi az a szakma/munka, amit azelőtt ki kell fizetnem, mielőtt hozzáfognának, máskülönben senki nem hajlandó elvégezni?
2018. jún. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bármilyen online tevékenység. Virtuális asszisztencia, marketingszolgáltatás, honlapkészítés (minimum előleggel kezdi el az ember, mert különben átvágják, mint szart a palánkon).
2018. jún. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!