Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minek minősül ez a tényállás?

Minek minősül ez a tényállás?

Figyelt kérdés

ELŐRE IS LESZÖGEZEM, HOGY EZT PÉLDAKÉNT ÍROM, KIVÁNCSISÁGBÓL KÉRDEZEM, ÉS NEM TERVEZEK ILYENT TENNI, CSAK KIVÁNCSISÁGBÓL KÉRDEZEM.


SZÓVAL: Tegyük fel, hogy találok egy lakcím kártyát és egy személyigazolványt, és ezzel a személyigazolvánnyal valamint a lakcím kártyával interneten keresztül beaktiváltatok a szolgáltató weboldalán egy sim kártyát, abból a célból, hogy ezt később interneten eladjam 500 ft helyett 5.000 forintért, tehát dupla pénzért. Úgye az aktivált kártyák interneten keresztül 5-10 ezrekért mennek, szóval dupla árért mint egy aktivátatlan kártya. Szóval azért adom el így, mert többet adnak érte és ez jó üzlet, többet adnak érte. A kérdésem az, hogy milyen bűncselekményt valósítok meg? Úgye ezt később jó pénzért eladom....


Mint írtam, hogy kiváncsiságból kérdeztem, nem tervezem ilyen tenni, csak érdekelne hogy ha valaki más adatait felhasználva akar pénzt csinálni (több pénzt)

Azért kérdezem, mert pár napja ment a tévében ez a 200 ezer db sim kártya botrány, hogy hajléktalan nevére aktiváltak kártyát. És ezen el gondolkoztam.Vissza térve a kérdésemre, milyen bűncselekmény gyanúját meríti ki? Én úgy tudom hogy személyes adattal való visszaélés tényállását, de mivel pénzért teszem, ebben az esetben nyereségvágy vagy mit merít még ki a személyes adattal való visszaélés mellet még, sikkasztást??? Csak hozzáértők írjanak, mint írtam CSAK KIVÁNCSI VAGYOK, ÉRDEKELNE A DOLOG, NEM TERVEZEM ILYENT tenni, CSAK ÉRDEKELNE. Btk törvény bemásolását mellőzzük, aki ért hozzá, írja már meg.



2018. jún. 15. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Közokirat hamisítás.

Másrészt ugye van egy része, hogy nem vagy számlaképes.

2018. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd?
2018. jún. 15. 11:19
 3/6 anonim ***** válasza:

"hamis vagy hamisított, illetőleg más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,"


Te felhasználod a más nevére szóló okmányt.

Utána ezeket meg árulod engedélyek nélkül, ilyen meg nincs legálisan.

2018. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok! Köszi. De úgye azt tudod hogy kiváncsiságból kérdeztem? Nem tervezek ilyent tenni.
2018. jún. 15. 13:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Vágom.
2018. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy elolvastam írásod, azt javaslom, ne is próbálkozz, mert nagyjából aznap lebuksz.

A bűncselekmény nem csak elhatározás kérdése. Mert ha csak az, akkor a lebukás azonnali.

2018. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!