Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmondási idő így?

Felmondási idő így?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta dolgozok egy melóhelyen. Két napja beadtam a felmondásom. Az ok az, hogy nem bírtam a terhet, a munkát nem megfelelően végeztem. Szerintem vállalhatatlan!


Erre ma elém tették a papírt, a 30 napos felmondási idő letöltéséről. Kérdem én, hogy ilyenkor mi van? Én továbbra sem tudom megfelelően végezni a munkám, ők sem voltak velem megelégedve. Így is kötelezhetnek? Attól tartok, hogy még jól meg is szívatnak a végén azzal, hogy az utolsó fizetésemből is megvonnak, rossz munkavégzésre hivatkozva. Mit csináljak szerintetek?


2018. jún. 15. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha a szerződésben benne volt, akkor igen ott a 30 napos felmondási idő, ez kb mindenhol így megy
2018. jún. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt értem. De nem arról van szó, hogy találtam új helyet stb., hanem nem bírom elvégezni a rám bízott feladatot. Alkalmatlan vagyok a feladatra! Így sincs különbség, így is kötelezhetnek?
2018. jún. 15. 09:58
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

'Hosszú évek óta dolgozok egy melóhelyen.'



Akkor eddig mégis mit csináltál? Melegedni jártál be?

2018. jún. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Akkor eddig mégis mit csináltál? Melegedni jártál be?"


Tudtam, hogy lesz ezen a tetű oldalon olyan, aki beleköt valamibe. Nem fogom a kedvedért leírni a teljes munkaköri leírást ha nem bánod. Olyanról még nem hallottál, hogy szigorodnak a feltételek, vagy amit eddig ketten csináltunk, most egyedül kell csinálnom. Beállt némi változás azon túl, hogy én is rohadtul elfáradtam! Nem azt keresd, hogy hol tudsz belekötni a kérdésbe, hanem esetleg tudsz e segíteni. Ha az nem megy, akkor szépen csendben maradsz. Köszi.

2018. jún. 15. 10:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Engem ne csitítgass...a munkahelyeden kellene kinyitni így a szádat és mondani, hogy te nem maradsz már ott tovább, mert nem bírod...


Hallottam már róla, sőt nálunk is szigorodtak...de eddig is csinálnod kellett...eddig sem voltak veled megelégedve csak a másik húzzott a hátán/nem csoda, hogy inkább lépett/...akkor mondj fel azonnali felmondással...menj be a főnöködhöz beszéld meg vele, hogy te ezt már nem tudod nemhogy 30 napig, de 1 napig sem tovább csinálni elég volt stb...találjatok valami megoldást rá, lehet nem fog kifizetni vagy ilyesmi, de legalább megszabadulsz onnan...


[link]

2018. jún. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Basszus már megint mindent annyira tudsz. Kinyitom a számat a munkahelyen, nagyon is. Abban is tévedsz, hogy eddig sem voltak velem megelégedve. Büdös az öndicséret, de volt idő amikor élenjáró dolgozó voltam. Sőt, most sincs teljes egyetértés a főnökök között, velem kapcsolatban. Senki hátán nem kellett felkapaszkodnom, de te ezt is annyira tudod. Az utóbbi időben állt be gyökeres változás a munka terén. Olyan elvárást tettek, amit nem lehet teljesíteni. Gyakorlatilag nem találnak rá embert.


A link azért még hasznos is lehet.

2018. jún. 15. 12:25
 7/9 anonim ***** válasza:

1. A felek közös megegyezéssel eltérhetnek a 30 napos felmondási időtől.

Én csináltam már ilyet, kértem a szerződés közös megegyezéssel történő megszüntetését 8 napos határidővel.

2. A munkáltató a felmondási időre felmentHETi a dolgozót a munkavégzés alól. Ez nem igazán jó a munkáltatónak, szóval nem nagyon lehet rá számítani.

3. Az időarányosan járó szabadságot ki kell adnia a munkáltatónak, ill. ha nem adja ki, akkor meg kell váltania, azaz ki kell fizetnie az utolsó munkabérrel együtt, a szerződés megszűnésétől számított x. napon. (Bocs, én csak a közalkalmazottit tudom, az a törvény szerint 5 munkanap. - Mondjuk, nem szokták betartani.)

4. Minden évben 7 napról a dolgozó dönthet, hogy mikor veszi ki. Ez most időarányosan 3 nap.


Szóval ezek közül sakkozd ki, hogy neked melyik a járható út. (Én megpróbálnám megbeszélni, hogy az időarányos szabadság napjait követő munkanappal szűnjön meg a szerződés. Ha ebbe nem mennek bele, akkor a maradék napokra elmész szépen betegácsiba, vagy bemész dolgozni, és megteszed, ami tőled telik.)

2018. jún. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kb úgy írsz mintha ismernél...pedig hál' istennek nem...én sem tudok mindig mindent...csak kicsit utána kellene olvasnod, de te 'rohadtul elfáradtál a munkában' és ezért mást dolgoztatsz, azért hogy minél hamarabb lépj onnan...na mind1, ha nem sikerül egyezkedned, akkor okos legyél és irasd ki magad, ahogy a 7-es is írja...nagy levegő+relax
2018. jún. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a dolgozó mond fel, és a munkáltató ragaszkodik hozzá, akkor a felmondási időt le kell tölteni. Még így is, hogy fáradt vagy és - szerinted - nem tudsz teljesíteni.


Ilyenkor 30 napig annyit és úgy csinálod, amennyit és ahogy tudod. )


A felmondási idő letelik még akkor is, ha alatta szabadságon, vagy ne adj Isten betegállományban vagy.


"Attól tartok, hogy még jól meg is szívatnak a végén azzal, hogy az utolsó fizetésemből is megvonnak, rossz munkavégzésre hivatkozva"


Ilyen nincs! Rosszul végzett munka miatt maximum figyelmeztetést kaphatsz arra utalva, hogy változás esetén felmond a cég Neked.


Fizetésből kizárólag jogszabály alapján vonhatnak, valamint ha a dolgozó írásban hozzájárul. Azért, hogy szerintük! rosszul végzed a dolgod, NEM! Ez nem dedó, hogy barackot nyomnak a fejedre, mert helytelenül viselkedtél.


Egyébként a felmondásod nem kell indokolnod! Ha nem kell, akkor írásban ne is indokoljuk meg!

2018. jún. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!