Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez becsületsértés?

Ez becsületsértés?

Figyelt kérdés
Valaki nagyon felidegesített itt GYK-n és elkezdtem privátban szidni az anyját és őt, nagyon csúnyán, erre ő becsületsértés miatt feljelentéssel fenyegetőzött. Komolyan gondolta vagy csak viccelt? Kicsit megvagyok ijedve most! Sose csinálok ilyet többet és bocsánatot is kértem tőle.
2018. jún. 12. 03:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Biztos összekeverte a GYK-t a Napiszarral.

Reméljük, csak az internetrendőrséget értesíti, mert mondtad neki a csúnyát.

2018. jún. 12. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ilyen komolyabb rendőrségi meg bírósági ügy nem lesz?
2018. jún. 12. 04:00
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Nemtueom mit írtál. Az h k anyád az semmi. Ovoda. Kinevetik a rendőrsėgen. Viszont ha esetleg megfenyegetted,abból akár ügy is lehetne.
2018. jún. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
irtam privit
2018. jún. 12. 05:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha valóban csak annyit írtál akkor az semmi. Azzal kinevetik ės hazazavarják. De ezt tuja ő is, el se menne feljelenteni. Ok, nem szėp dolog, de mondhatni az a mindennapos sablon beszólás amit írtál neki. Mondjuk jobb ezekről leakadnod a neten is (jaja anoním oldalon is, mert itt sem vagy teljesen anoním) mert kitudja, egyszer lehet elfajulhat. Az ėletben pedig... Nos nem mindenki tolerálja ės a következmėnyektől sem visszariadva esetleg szimplán lever.
2018. jún. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen ennyit írtam, de akkor csak megakart engem ijeszteni ezzel az utalással
2018. jún. 12. 05:58
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Ugyan már. Lófing a szélben. Különben is, ha belegondolok: ha valaki anyjának tudni véled a foglalkozását akkor nem is őt sérted, hanem az anyját.
2018. jún. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

A becsületsértés magánvádra üldözendő bűncselekmény. Ez azt jelenti, hogy ha feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen, és leszurkolja az 5000 forint illetéket (pár éve még annyi volt), akkor a bíróság hivatalból nyomozást rendel el. A rendőrség a GYK-hoz fordulhat az IP cím beszerzése érdekében. Ha a GYK ezt kiadja, akkor vissza tudják nyomozni, hogy ki használta az adott időben azt, és így megállapíthatják a feljelentett személy kilétét. Ez nagyjából egy évet vesz igénybe, mert a magyar hatóságoknak eleve nincs rakéta a seggében, pláne egy ilyen piszlicsáré ügyben.


Ezután a bíróság közli vele, hogy megvan a feltételezett elkövető, és kiírnak egy ún. személyes meghallgatást, ahol megkísérlik a kibékítéseteket. Ha ez nem sikerül, akkor te vádlott leszel, te pedig magánvádló, és kitűznek egy tárgyalást.


A tárgyaláson kötelezően meg kell jelenned, különben körözést adhatnak ki, ha a magánvádló indítványozza. A tárgyalóban ő az ügyész helyére ül, mert ő képviseli a vádat. Jó eséllyel azonban, mivel ekkor már másfél év eltelt, szarik az egészbe, normális ember nem megy el a végsőkig, mert privátban beszóltak neki az interneten. De tegyük fel, hogy mégis.


Ez esetben semmi más dolgod nincs, mint letagadni, hogy te írtad. Megmondod, hogy az egész család használja ezt az IP címet, a GYK fiókot is felváltva használjátok, így hát nem tudod beismerni, hogy te voltál. Neki meg felforr az agyvize, és üvöltve követelni fogja, hogy ismerd be, mert az úgy "becsületes". Te meg röhögd ki. Eredmény: bizonyíték hiányában felmentenek.


De mivel vannak idióta bírók, akik nem ismerik a bizonyítási teher fogalmát, lehet, hogy elítélnek. Ez esetben az lesz a bűnöd, hogy 2-3 évvel azelőtt beszóltál valakinek egy privát üzenetben. Na, hát szerinted mit fogsz érte kapni? Megmondom: megrovást. Az azt jelenti, hogy a bíróság kifejezi a helytelenítését, és mehetsz. Szó szerint ejnyebejnye. Azért csak ennyi, mert ennél enyhébb büntetés nincs.


Te meg ne kérjél bocsánatot mindenféle hepciáskodó majomtól. Mondd meg neki, hogy tegye be az anyjába, de csak a temetik, mert most még fogaz.

2018. jún. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
még most is ideges vagyok, hogy mi lesz, pedig páran mondták, hogy semmi...mikor múlik el?
2018. jún. 12. 12:48
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó már nem érdekel :D
2018. jún. 13. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!