Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ajándék visszakövetelése?

Ajándék visszakövetelése?

Figyelt kérdés
Kollégámtól, akivel jóban voltunk, azonban közben megromlott köztünk a viszony, megmaradtunk beszélő viszonyban de ennyi kb. Tőle kaptam egy kormányt anno számítógéphez. (Logitech G29) hogy kb. értékben is el lehessen helyezni. El akarom adni, mert nem szeretném hogy bármi is emlékeztessen rá. Ő nem használná, és eladni sem tudná mert nem mozog ilyen témában, számítógéphez nem ért, csak egy laptopja van, anno én segítettem neki a vásárlásban. Visszakövetelheti ezt az ajándékot, vagy nem? Ez még a szokásos mértékű ajándék kategóriájába tartozik vagy sem?
2018. jún. 7. 19:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

 

Az ajándékozó visszakérheti a nagy értékű ajándékot (az értékhatár a körülményektől függ, de általában kocsi, lakás, ékszer, toronyóra lánccal stb.), ha az ajándék vagy annak pénzbeli értéke a létfenntartáshoz szükséges számára (de a visszaadás nem veszélyezteti az ajándékozott létfenntartását), ha az ajándékozott az ő kárára bűncselekményt, jogsértést követett el, vagy ha van egy feltevés, amire tekintettel az ajándékot adta és ez a feltétel már meghiúsult (pl. a vőlegény vesz egy drága ékszert a menyasszonynak, hogy majd ezt viselje az esküvőn, de a nő hibájából az esküvő elmarad). Ha ilyen feltételek nem állnak fent, visszakérheti, de nem vagy köteles visszaadni sem az ajándékot, sem az árát.

2018. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!