Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, ha visszaél...

Mit lehet tenni, ha visszaél valaki a személyazonosságommal Facebook-on?

Figyelt kérdés
Több, mint egy éve már, hogy valaki lementette egy képemet, ami ráadásul úgy volt beállítva, hogy csak én lássam.. (gondolom vmi programmal kinagyította de ez most mindegy). Aztán a nevemet is ellopta és főleg leszbikus lányoknak írkál. Csak azoknak a lányoknak a száma, akik írtak a saját facebookomra egy levelet, hogy mégis mi ez, olyan 5, vagy annál is több. És ők csak azok akik írtak nekem. Sajnos nem tudjuk jelenteni, mert úgy állította be az adatvédelmet, hogy ne adja ki a fb kereső találatként. Nem tudom, hogy ki utálhat ennyire... már gondolkodtam, hogy a rendőrséghez fordulok, de nem tudom mire mennék vele. Annyira reménytelennek látom az egészet :(
2018. máj. 18. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
A rendőrség nem foglalkozik vele csak ha vér folyik.
2018. máj. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam, hogy nem. Csak annyira rossz, hogy nem tudok semmit tenni, még jelenteni sem :/
2018. máj. 18. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Van két adatod, a kép és a név. A regisztráció dátuma nyilván eltér, így megkülönböztethető a két fiók. Vannak üzeneteid is, amik bizonyítják a fake profil létezését. (Mondjuk, az egyik üzenőt megkérhetnéd, hogy küldjön egy screenshotot arról, amit ő kapott a fake profiltól.) Ennyi birtokában már írhatsz a Facebooknak, és töröltetheted azt, aki visszaélt az adataiddal.

[link]

2018. máj. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem teged akar szivatni csak tetszik nekiba keped
2018. máj. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja es fb-n jelented a profilt, utana csak akkor tud beleoni ha mutat igazolvanyt, de az neki nincs es kitilja az fb
2018. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, írok a Facebook-nak. Remélem megoldódik.
2018. máj. 18. 15:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!