Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis vádat követtem el...

Hamis vádat követtem el gondatlan voltam, még nem voltam büntetve, milyen büntetést kaphatok?

Figyelt kérdés
2018. máj. 15. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hatóság/bíróság is gondatlanságnak minősíti, akkor "csak" egy szimpla vétség, ami elvben 2 évig tartó szabadságvesztéssel büntetendő, de büntetlen előélet esetén ez szinte kizárható. Ha nagyon megbántad, meg tudod magyarázni, akkor jó esély van a büntetés mellőzésére és próbára bocsátásra vagy az ügy lezárására figyelmeztetéssel. Ezt akár már a rendőrség vagy az ügyészség is megteheti. Ha a bíróságig eljut az ügy, ott is megszüntethetik az eljárást, vagy legfeljebb pénzbüntetés várható. Elvileg esetleg még egy felfüggesztett fogház is lehet, de ez is szinte kizárható.
2018. máj. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!!!
2018. máj. 15. 09:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A hamis vád nem követhető el gondatlanságból.

Az első sajnos butaságokat ír.

2018. máj. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es te hol kaptál jogi diplomát? :-) Félelmetes egy intézmény lehet, képzelem hogyan zajlott a büntetőjog vizsga :-)


Kérdező....te gondatlan voltál hanem szándékos, hiszen bizonyítékok híján te valakit megvádoltál bűncselekmény elkövetésével.....a hatóságokat félrevezeted és az hogy "azt hittem" "úgy gondoltam" nem elegendő valakit megvádolni...nehogy valaki azt gondolja, hogy te megöltél különös kegyetlenséggel 2 embert...aztán majd azért ülsz előzetesbe........aki hamisan vádol azt keményen megbüntetik. Gondatlanság nincs! Tudtad, hogy nem követte el! Aki ilyenekkel szórakozik az számoljon a következményekkel.....


keress sürgessen egy ügyvédet! - tudom a jog semmirekellő szak, hülyék járnak oda és csak magolni kell de most az életed a tét!


Egyébként sok tényezős.....reméljük idejébe kiderült a hazugságod, mert ha előzetesbe került miattad avagy letöltendőt is kapott akkor garantáltan hűvösre mész!!!!!!


Ha még előtte jóval kiderült és nem hülyítetted sokáig a rendőrséget...akkor talán nagyon talán felfüggesztettel és egy kisebb összeggel :-) megúszhatod :-)


Ha rajtam múlna ülnél!

2018. máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elnézést, de van gondatlan hamis vád. Lásd BTK 268. § (5).
2018. máj. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5: Nincs ilyen.
2018. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle?
2020. júl. 29. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!