Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy tanyán szeretnék...

Ha egy tanyán szeretnék gazdálkodásból élni ahhoz őstermelői kell vagy vállalkozói engedély? Melyiknek milyen vonzata van, adó TB egyebek?

Figyelt kérdés
Légyszi valaki paraszti nyelven magyarázza már el hogy van ez, mert én bizony próbáltam utánanézni de a hivatalos szövegekből kb egy szót sem értek.

2018. máj. 12. 23:34
1 2
 11/11 árokpart ***** válasza:
Közepes birtokokból aránylag jól megélni, csak "másodállásban" lehet tapasztalatból mondom, mert mi is gazdálkodunk. Ne tévesszen meg ha a médiákból hallod, hogy időjárási kár esetén ennyi és ennyi kárigényre tarhatsz igényt, mert az csak bizonyos birtoknagyság felett, komoly biztosításokkal lehetséges. Elég egy rossz év és oda a családod megélhetése. Rengeteg pénzbe kerül a vetőmag , a kert felszántatása tavasszal, a palántáknak a mesterséges termöföld, a trágya a kertre, az öntözés, a zöldségek eltevéséhez egy egész nagy mélyhűtőládára lesz szükséged. Nem beszélve a rengeteg munkáról, ebben az időszakban reggeltől-estéig kapálok, a gazdaság munkarészének nagy részét én viszem, mert sajnos nincsen állásom a többiek napközben átlagos munkahelyen dolgoznak. Jó igaz ahogyan írod is én ugyan elvégzem a földeken a munkát, de ez pénz nélkül nem megy. A család többi tagjai meg pénzben segítenek be.
2018. máj. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!