Hosszabb táppénz, betegállomány esetén, jár a béremelés?
"1.Onnantól emelkedik az ő bére is 2. Amikor visszamegy dolgozni, akkor emelkedik"
A kettő ugyanz. A táppénzt nem az aktuális bérből, hanem a táppénzes időszakot megelőző időszak átlagbéréből számolják.
Az egész a munkáltatótól függ amúgy, hogy mikortól emelkedik, ha egyáltalán. De nyilván kevésbé jogos, ha nem emelik a munkabért ha ugyanúgy dolgozik, mint a többiek.
Tökre változó.
Ha jogszabályi kötelezettség emelni mert pl emelkedett a minimálbér akkor egyértelmű, hogy jár annak is aki táppénzen volt.
Ha kollektív szerződésben van rözítve a béremelés akkor is jár.
Ha egyénileg változtatják meg X, Y és Z munkaszerződését akkor nem kötelező emelni. A munkáltató annak emeli a bérét akinek akarja.
#2 tökéletesen leírta.
Annak nézz utána, hogy egy mindenkire érvényes, azonos nagyságú béremelés történt-e a cégednél vagy az adott területeken a vezetők dönthettek az egyedi béremelésekről.
Szokott olyan is lenni, hogy pl. 2% emelés kötelező, az adott főnökhöz tartozó emberekere jutó +3%.nyi bért pedig a főnök oszthatja el. Ilyenkor aki táppénzen van, annak is emelkedik az alapbére ezzel a 2%-kal, mert ez minden munkavállalónak jár a cég döntése szerint, míg ez felett csak annak, akiét a főnöke jobban emelte. Ezzel lehet "jutalmazni" azt, aki szerinte jobban dolgozik.
Volt olyan munkaadóm aki élt ezzel a differenciálási lehetőséggel, de volt olyan is aki nem. Ő úgy gondolta, hogy minden beosztottjának azonos mértékben emeli a fizetését. De mindkét esetben úgy tudom, hogy azoknak is nőtt az alapbére akik táppénzen vagy gyes-en voltak éppen.
Bár az tény, hogy nem az elmúlt pár évben történt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!