Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Letöltöttep iPad-ra 20 free...

Letöltöttep iPad-ra 20 free app-ot és mindegyik tele van reklámmal, de full tele, és egyiknél se mondta előre. Törvényes ez?

Figyelt kérdés
A rádióban és tévében kötelező bemondani, hogy reklám következik, nem értem egy app-nál miért nem kötelező kiírni, hogy ez reklámot tartalmaz? Főleg, hogy egyáltalén nem számít rá az ember. Miért kéne egy appban reklám legyen, ez olyan, minthogy veszel egy fúrógépet, ami csinál valamit, vagy egy sakkészletet, hogy sakkozz, és a játék vagy a fúrás közben a fúrógép elkezdene reklámszövegeket közvetíteni a füledbe, vagy a sakktábla fehér mezőin cégek logói lennének.

2018. máj. 4. 11:39
 1/7 Egy ork ***** válasza:
100%
Miből kéne az app készítőjének megélnie, vagy mi oka lenne csinálnia egy appot egy fejlesztőnek, ha nem kap érte semmit? Nyilván rak bele reklámokat, más bevételforrása nem igazán lenne. Attól pedig, hogy nem dobja be a pofádba, hogy "reklám következik", biztos, hogy le volt valahol írva, hogy időnként reklámmegjelenítésre számíthatsz.
2018. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig leírják hogy a free verzióban reklámok is vannak. Vagy nem.
2018. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

“ez olyan, minthogy veszel egy fúrógépet,”

Pont olyan. Általában megvan minden appnak a fizetős változata, VEDD meg, és azokban nincs reklám. Az ingyenesben mindig van, mivel azokért nem adtál ki pénzt, hát fizetsz a reklámmal. Nincs a világban szó szerint ingyen semmi.

2018. máj. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastad a szerződési feltételeket telepítés előtt, nem?
2018. máj. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Miből kéne az app készítőjének megélnie, vagy mi oka lenne csinálnia egy appot egy fejlesztőnek, ha nem kap érte semmit? Nyilván rak bele reklámokat, más bevételforrása nem igazán lenne. Attól pedig, hogy nem dobja be a pofádba, hogy "reklám következik", biztos, hogy le volt valahol írva, hogy időnként reklámmegjelenítésre számíthatsz."


Abból él meg amiből akar, csak tartsa be a törvényeket. Egyébként meg sok ingyenes és nyílt forráskódú jó program létezik pl. PC-kre, Linuxra, OSX-re is, Windoesra is, de valamiért a mobil és ipad appok körében sokkal kevesebb az ilyen. Nem volt leírva sehol, hogy reklám van benne, se az hogy következik, te szerintem nem is ismered az iPad-ot. Az a durva hogy pl. 4+ éves gyerekeknek is ajánlott dinós játékokat töltöttem le párat, és kiderült, hogy mindegiyk tele van reklámmal, de kb. úgy hogy azt se tudom, hogy ez most reklám, vagy elkezdődött már, mit kell csinálni és mit nyomjak, hogy vége legyen, és amit reklámoz az az, hogy vegyél egy másik valamit attól a cégtől vagy nem tudom kitől, de az már nem is játék, szóval nem tudom, hogy egy négy éves gyereknek hogyan való, amikor tuti nem tudná irányítani, csak ha felnőtt segít neki, és a reklám se neki szól. Biztos vagyok benne, hogy törvénytelenek ezek az appok, mint a gyártója nem tartja be a szabályokat, mert appon belül is problémás, de a Store is sérti a jogszabályokat szerintem, mert csak annyi szerepel a Storban, hogy Free, vagy hogy vásárlás az appon belül, de ezek, amikről beszélek, mind free-k és nincs feltüntetve az app-on belüli vásárlás se, mert ninincs is, csak reklám, azt viszont nem tüntetik fel.

2018. máj. 5. 20:46
 6/7 A kérdező kommentje:

"Mindig leírják hogy a free verzióban reklámok is vannak. Vagy nem."


Hol? Én ilyent nem látok! én csak azt látom, hogy némelyiknél az szerepel, hogy appon belüli vásárlás, mert van aki nem a reklámokból, ahnem a vásárolható extrákból él meg, de az más.

2018. máj. 5. 20:47
 7/7 A kérdező kommentje:

"Elolvastad a szerződési feltételeket telepítés előtt, nem?"


Hát nem tudom az hol van. Akkopr ez is törvénytelen szerintem. Ha PC-re, vagy OSX vagy Windowsos asztali gépre telepítek valamit, akkor ott a pofádba nyomja, mert nyilván törvény írja elő, hogy elolvasd a szerződési feltételeket, és csak akkor enged tovább, ha leokézod. App telepítése esetén én ilyent még sose láttam, az app telepítése az annyi, hogy rányomsz a Get gombra.

2018. máj. 5. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!