Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kint maradhatok magyarként...

Kint maradhatok magyarként ennyi ideig?

Figyelt kérdés
Én magyar vagyok, a párom holland. Hamarosan összeházasodunk. Nemrég azt mondta, hogy én nem leszek soha holland, de gond nélkül kint lehetek engedéllyel. Akkor tegyük fel 30 év múlva is lehetek kint egyfolytában? Ez kicsit furcsán hangzik.
2018. máj. 3. 17:00
 1/4 A kérdező kommentje:

*évig

Célzom itt az állampolgárságra.

2018. máj. 3. 17:01
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Ezt leendő párod jobban tudja.

Ami biztos, az az, hogy soha nem fognak elfogadni "hazainak", te mindig külföldi leszel. Nem jogilag, hanem a helyi lakosság hozzád való viszonyulásában. Ez nem azt jelenti, hogy olyan alpárian kezelnek, mint itthon a külföldieket, hanem azt, hogy mindig érezni fogod, kívülálló vagy. Ilyen az ottani mentalitás. Ott a nacionalizmus sokkal stabilabb és diszkrétebb.

2018. máj. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, kint lehetsz 30 évig is, de akár életed végéig is. (Persze ha nem adsz rá okot, hogy kitoloncoljanak, amit kétlek.)

Hisz Hollandia is az EU-ban van, és ha ez így is marad, akkor neked senki sem mondhatja azt, hogy már pedig innen menned kell.


Holland már nem leszel, de holland állampolgár igen. Ezt az adott ország szabályai mondják meg, hogy hogyan lehetsz az. Például kint kell lenned folyamatosan 6 évig, ki kell fizetned egy összeget, és át kell menjél egy nyelv és még másmilyen vizsgákon is. (A 6 év csak egy példa, nem tudom mennyi lehet ez Hollandba.)

A házasság után meg még könnyebb is lesz megkapni az állampolgárságot, feltéve ha szükséged van rá.

2018. máj. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem tökéletesen megfelel magyar, csak nem tudom én sem hogy mennek a dolgok ott. A szakmámban elhelyezkedni nem fogok tudni. (Tanár vagyok) Viszont szeretnék dolgozni, mindig is dolgoztam. A nyelvet még nem tudom, de tanulni kezdtem. Egy kicsit félek. Mindent elölről kezdeni...Mi lesz ha megöregszem stb? Tudom, az én bajom. :)
2018. máj. 3. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!