Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik ha nevet váltok?

Mi történik ha nevet váltok?

Figyelt kérdés
Teljes egészében. A régi okmányokkal mi lesz? Törlik? Hol fog megjelenni a régi nevem? A múltam elől nem menekülök? Nem szabadulhatok?
2018. ápr. 29. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
A születési neved nem változik. Az új neved nem születési anyakönyvi kivonatban lesz benne, hanem névváltoztatási anyakönyvi kivonatban. A nyilvántartásokban látni lehet, hogy ki voltál az addigi életedben és miket csináltál. Az okmányaidat neked kell újraigényelned, ezáltal a régiek érvénytelenek lesznek. Az utolsó kérdést nem pontosan értem, hogy mire vonatkozik.
2018. ápr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

"A múltam elől nem menekülök? Nem szabadulhatok?"


A multad NEM egy név! Hiába változtatsz nevet, attól sem te nem változol, sem az életed.

Emellett gyakorlatilag nincs olyan név MO-on, ami miatt valakinek problémája lenne az életével, mert nem beazonosítható.

2018. ápr. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem a kérdést ("a múltam elől nem menekülök"), attól, hogy Tukasevics Ottóból Greberics Dezsővé változtatod a nevedet (most írtam két valószínűtlenül létező random nevet), attól - ha büntetett előéletű voltál - akkor attól még az maradsz, ezt a bürokrácia megfelelő hivatalnokai egyszerűen "átvezetik", átfuttatják a megfelelő rendszerekben. A rendőrség, a hivatalos szervek tudni fogják, ki voltál és azt is, hogy az új néven is ugyanaz az ember vagy.


A régi okmányok helyett mindenből újat kell csináltatni (TAJ,szig, lakcím, ha volt útleveled -EU-n kívül kötelező - akkor azt is (ha nem volt és most szeretnél, akkor is), minden egyes szolgáltatónak (víz, gáz, villany...) be kell jelenteni, hogy írják át a nevedet a régiről az újra.


A rendőrség és minden hatóság pedig ugyanúgy tudni fogja, hogy élsz, és - ha büntetett előéletű voltál a "régi" neveden, akkor az "új" neveden is az maradsz, halálodig.

2018. ápr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
3-as vagyok: összességében arra számolj, hogy egy csomó pénzedbe fog kerülni, és lényegileg semmi nem fog változni... (max. annyi, hogy az ismerőseiddel közölheted, hogy az eljárás lefutásának végétől számított naptól ne Dezsőnek hívjanak, hanem Gyulának)
2018. ápr. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
A születési neved változik! Ezt azzal szemben írom, amit az első válaszoló mond. Tehát ez nem az a kategória, mint mondjuk amikor nőként felveszed a férjed nevét, és ugyan a hétköznapi életben már az újat használod, de a hivatalos okmányokon meg formanyomtatványokon továbbra is ott szerepel egy rubrika a lánykori név számára. Ha megváltoztatod a nevedet, akkor a születési nevedet változtatod, és a régit nem kell feltüntetned többé sehol.
2018. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%
Dehogy változik a születési név! Azt CSAK örökbefogadás esetén változtatják meg!
2018. ápr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3-as! Hogy vagy? üdvözlettel: Greberics Dezső

Kérdező: a múltadtól nem szabadulhatsz ilyenekkel, ez csak a felszín, a "kifelé mutatás"

"Fecseg a felszín hallgat a mély" - szól a József Attila versben, ott marad minden és nyomaszt téged.


- ha dolgozol magadon, önismereted mélyíted, haladsz a megismerésben - akkor felszabadulhatsz a múlt terhei alól.

2018. ápr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
De igaza van 5-nek. A születési név változik, új születési anyakönyvi kivonatot állítanak ki, ami alapján kérheted az új okmányaid kiállítását. Azokban már nem lesz benne az eredeti születési neved.
2018. ápr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az anyakönyvi kivonatod is új lesz. Ha valaki nőből férfi szeretne lenni, akkor az anykönyvi kivonatában is az új férfi neve fog megjelenni. Tehát nem az lesz a személyi okmányaiban, hogy név: Tót Gyula, születési név: Tót Aranka.

De! Ha büntetett előélete van valakinek, az a névváltoztatástól nem változik. Az erkölcsi bizonyítványából nem törlődik automatikusan minden.

2018. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!