Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ha aprilia rs...

Omgtfl99 kérdése:

Mi történik ha aprilia rs 50-el idünként kuplung nélkül váltok fel?

Figyelt kérdés
nem csinálok ilyet, csak mi lenne? nem nagyon értek hozzá :p engedné egyáltalán a motor?? mennyire lenne káros??

2014. júl. 23. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Mintha a normálisabb sportmotorokkal egy bizonyos fordulatszám felett lehetne kuplung nélkül is váltani felfelé. Egyszerű, kipróbálod egyszer amikor kihuzatod, ha megy akkor lehet, ha nem megy akkor nem lehet. Egy alkalomtól még nem lesz baja, legfeljebb recseg egy kicsit. :D


Visszafelé már kicsit macerásabb, azt ne erőltesd.

2014. júl. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

simán lehet, elengeded a gázt -> felrántod a váltót -> újra húzod a gázt, 50-es 6 sebességes gépnél ezt meg lehet tenni, picik a lyukak a fokozatok közt, én is így váltok mindig, semmi recsegés nincs, csak el kell engedni a gázt és rögtön beugrik fokozatba, BÁR 1-2-3 között nem igazán tesz jót, mert ott elég nagy a lyuk, és nagyon hirtelen esik vissza sokat a fordulatszám, ott jobb kuplungolni, de 4-5-6-ban, simán lehet kuplung nélkül váltani FELFELÉ...


lefelé soha ne válts kuplung nélkül, azt tényleg nem fogja szeretni...

2014. júl. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Látom,még egyszer sem szakadt el a kuplungbowdened...

Majd szépen ráérzel,ha mackópuszta felsőn ez

bekövetkezik.XD

2014. júl. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Felfele nyugodtan, ahogy már elöttem is írták. Nem nehéz ráérezni :) És nem csak akkor lehet, ha nincsenek nagy különbségek az áttételekben. CBF 600 is engedi, meg úgy a motorok 90%-a. Lefele kicsit körülményesebb, de lehetséges anélkül, hogy bármi károsodna, viszont felesleges, nincs értelme.
2014. júl. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Volt egyszer, hogy beszart a kupplungbowdenem, 40km-t mentem kupplung nélkül. Hozzá lehet szokni :) azóta is szoktam kupplung nélkül váltani, ha nem ér rá a bal kezem. 125ccm chopperrel :)
2014. júl. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!