Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Horogkereszt viselése nyugaton...

Horogkereszt viselése nyugaton (és idehaza) akkor is büntetendő, ha vallási okokból történik?

Figyelt kérdés
Csak érdekelne, hogy aki pl. követi a buddhista vallást és szvasztikával (nem náci horogkereszttel) díszített ékszert vagy ruhaneműt hord, arra is egyből rányomják az "önkényuralmi jelkép" bélyeget?
2018. ápr. 21. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Mint ahogy a jelmezesre sem, akinek van SS egyenruhája, vagy a Heineken sört áruló boltosra sem, amin vörös csillag van.
2018. ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló


Szerinted kb. hány SS jelmezbe öltözött ember fordulhat meg a buszon, villamoson vagy egyéb nyilvános helyeken napi szinten? Nyilván kevesebb, mint amennyi hindu vagy buddhista beállítottságú vallásos ember.


Ami meg a Heinekent illeti, aki egy kicsit utánanézne, az egyből rájönne hogy a sör logójában szereplő vörös csillag már 1883 óta létezik (kommunista jelképként pedig 1918-ban bukkant fel Oroszországban, a polgárháborús időszak kezdetén). A cég a csillagot a középkori szimbolikából kölcsönözte, a csillag öt ága jelképezi a sör fő alkotóelemeit: víz, árpa, komló, élesztő, az ötödik ág pedig főzet különlegességére, egyediségére utal.


Különben pedig a Heinekenes logókkal ellátott ruhaneműn kívül szerinted "ki viselne magán sörös dobozt"?

2018. ápr. 21. 20:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Magyarországon többen visznek haza Heineken sört, mint ahány buddhista visel itt horogkeresztet, szóval eléggé mellélőttél. Továbbá az a Heinekenhez hasonlóan régebbi jelkép, mint az önkényuralmi párja, szóval ebben is.


Tulajdonképp mi a fene bajod van? Vagy csak kötözködni akarsz?

2018. ápr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én szerintem te akarsz kötözködni. Feltettem normálisan, kulturáltan egy kérdést. Erre kaptam ezt az SS dolgot meg a vörös csillagos sörös marhaságot, aminek semmi, de tényleg semmi köze nincs az égvilágon a kérdéshez. Ahelyett, hogy normális, kulturált választ kaptam volna rá.


Innentől kezdve hiába beszélgetünk tovább, ill. te hiába akarnád folytatni ezt az értelmetlen veszekedést. Ha nem tudsz normális, értelmes, kulturált választ adni egy kérdésre, akkor inkább tedd meg azt a szívességet másoknak, hogy nem tiszteled meg őket a válaszoddal.

2018. ápr. 21. 23:58
 5/8 A kérdező kommentje:

A szvasztika egy többezer éves jelkép, ami sok kultúra és vallás számára szent jelképnek számít már a történelmi idők kezdete (magyarul az őskor) óta. A távol-keleti országokban a horogkereszt egy olyan mindennapi, megszokott dolog, mint nálunk a keresztény kereszt.


Az igazán sajnálatos dolog, hogy a nácik bemocskoltak egy ilyen szent jelképet és olyan tartalommal ruházták fel, hogy mindenkinek ösztönösen a rossz és a negatív dolog jusson róla eszébe.


Ráadásul az emberek jelentős hányada igen alul művelt. Csupán az rögzül a tudatukban, amit erőszakkal beletápláltak a fejükbe és az ebből adódó tudatlanság miatt egyből tévesen ítélkeznek, általánosítanak. Ez pedig ellentéteket szül az emberek között.


Igazából erre akartam volna rávezetni a témát.

2018. ápr. 22. 00:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg a náci jelképre jellemző kerete, meg nincs sarkára állítva, akkor szerintem nem tudnak veled csinálni semmit. Még ha mondjuk perbe is fognak, te fogsz nyerni, szerintem a sört is ezért hozták fel példának.
2018. ápr. 22. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
Tudomásom szerint a náci horogkereszt egy sarkára állított fordított svasztika. Szóval az eredeti vallási jelképtől jól megkülönböztethető. Gondolom ezt a hatóságok is figyelembe veszik...
2018. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

# 7


Igen, csak ugye sokan már magát a szvasztika kinézetét sem bírják elviselni. Teljesen mindegy hogy milyen szögben áll és melyik irányba "forog".


Hiába volt régen a béke és a szeretet szimbóluma, mostanra a gyűlölet, a terror és a halál szimbóluma lett.

(Én személy szerint rajta lennék a szvasztika megmentésén, ha volna pl. ilyen csoport vagy közösség ami ezen fáradozik.)


Szóval ha valaki egy talpára állított, balra "forgó" horogkereszt medaliont hord a nyakába és ezt nyilvánosan teszi, akkor (a fent említett tudatlanság, alul műveltség és rosszhiszeműség miatt) biztosan lehetne számítani a meghurcoltatásra.


Aztán majd jöhet a magyarázkodás és a folyamatos jogi és közösségi huzavonák, amire akár a nagy nyilvánosság is biztosan felfigyelne. Onnantól az illetőnek nem volna egy perc nyugta sem - holott ő az eredeti tartalma miatt viselte a szvasztikát, és elítél minden rasszista, antiszemita, kirekesztő, gyűlölködő mentalitást.


Ez itt az alapvető probléma.

2018. ápr. 23. 13:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!