Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám vett nekem egy...

Édesapám vett nekem egy autót, jogilag ez hogyan van?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet a következő, apukám vett nekem egy autót, az én nevemen van maga a gépjármű, viszont ő az üzemben tartója, mivel egyébként sok lenne a kötelező biztosítás, most a helyzet a következő , nagyon-nagyon összevesztem vele és azt mondta, hogy akkor rakjam le a kulcsot, ez jogilag hogyan van?
2018. ápr. 20. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem jogi kérdés.. Apa és fia közti békekötés kérdése. Ha ez nem megy, akkor rakd le a kulcsot, mert ez meg becsület kérdése.
2018. ápr. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Jogilag ugyan a tiéd az autó tulajdonjoga és az üzembentartó személyét megváltoztathatod, de az első válaszolóval értek egyet.

Ha nem elég jó neked az apád annyira, hogy kibéküljetek, akkor ne kelljen az autó sem tőle.

2018. ápr. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Szóval, édesapád vett neked egy autót. Valamin összekülönböztetek, és most Te arra vagy kíváncsi, hogy "ez jogilag hogyan van"?

Sehogy. Azt kérte, hogy tedd le a kulcsot, akkor ha van benned gerinc, lerakod és kész.

Esetleg az is megoldás, hogy egybe odaadod a befektetett lóvét a Papának, és használod emelt fővel mit 100%-os tulajdonos.

Ja, hogy nincs pénzed? Akkor kusi van!

2018. ápr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
16%

Az az apa aki a gyermekét használja fel nyerésazkedésre, fizetnivaló elkerülésére, már nem érhet valami sokat.


Ha az autót valójában NEKED vette és nem magának, akkor neki van kuss. Az autó tulajdonosa te vagy, te viseled a tulajdonlással járó kárfelelősséget is és te élvezed a tulajdon hasznait is. Neki egy dolga van, befognia a pofáját.


Az az apa sem ér sokat, aki ilyen dolgokkal zsarolja a gyermekét. Különösen, hogy úgy gondolom, nem vagy már három éves.


Az sem igaz, hogy a dolognak ne volna jogi oldala, vonzata. A tulajdonos te vagy, nem pedig ő. Mint említettem, ennek minden előnyével és hátrányával.

2018. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!