Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom hivatalos úton...

Hogyan tudom hivatalos úton letenni édesapám nevét?

Figyelt kérdés
Családi botrányok és egyebek után arra a döntésre jutottam, hogy szeretném letenni Édesapám nevét. Elmúltam 18 éves, idén töltöm a 21.-et. Milyen nevet vehetek fel? Csak Édesanyám leánykori nevét vehetem fel ilyenkor? Gondolom a későbbiekben esetleg újra felvenni a korábbi nevemet, erre nincs lehetőség, bár amúgy sem élnék vele. Hogyan működik egy ilyen procedúra? Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. ápr. 14. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Nézz utána a néveváltoztatási szabályoknak. Ugyanis nem egy nevet leteszel, hanem olyan, hogy egy újat felveszel.


Egyébként miért kellene édesanyád lánylori nevét venni fel? Választhatsz, és néhány kivételtöl eltekintve minden magyar családi nevet felvehetsz.

2018. ápr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Bármilyen magyar vezetéknevet választhatsz, nem muszáj, hogy valamelyik családtagodat így hívják. Idegen hangzású nevek közül viszont csak olyat, ami a családodban már szerepelt. A korábbi nevedet pedig vissza tudod venni később bármikor, ha így döntesz valamiért.
2018. ápr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Beszélsz a jegyzőnővel,hogy nevet szeretnél változtatni,(be kell fizetni 10 ezer ft-t), ő beadja a kérelmet és 2 hónap múlva viselheted az új neved.Bármire változtathatod amit választassz,csak magyar legyen.
2018. ápr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, te honnan tudod, hogy nő a jegyző? :D
2018. ápr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk gyerekkorom óta csak nők a jegyzők így hozzászoktam a "jegyzőnő" kifejezéshez,mindig ez jön a számra:D Nyílván nem tudom,hogy a kérdező városában/falújában milyen nemű a jegyző:D
2018. ápr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link] [link]

Ezt nyálazd át. Történelmi neved se lehet, ha nem tudod igazolni, hogy volt a felmenőid között ilyen - tehát ne akarj pl. Eszterházy lenni, ha nem volt a családban.

2018. ápr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!