Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbi iratok elvesztése...

Az alábbi iratok elvesztése esetén mit kell tenni? Milyen sorrendben?

Figyelt kérdés

Reggel vettem észre hogy nincsenek meg az alábbi irataim, egész délután kerestem, mindenhol megnéztem de nincs..

Tehát:

-Személyi

-jogsi

-diák igazolvány

-lakcímkártya

-taj

-EU-s taj

-adó kártya

-BKV és MÁV bérlet

-továbbá pár ezer forint is volt benne még


Első kérdés akkor ez hogy elég okmányiroda holnap, vagy kell rendőrségre is menni?


Második: Ha a lakásbiztosításná(groupama) az van írva, hogy a következő károk esetén is fedez mint "elveszett okmányok pótlása" és "készpénzt ért károk" akkor oda milyen bizonylatokat kell eljuttatni?



2018. ápr. 20. 19:22
 1/2 anonim válasza:

Az első kérdésnek nem jártam utána, csak a biztosítással kapcsolatosnak:


Készpénz elvesztésre nem fizet, csak betörés, rablás,

elemi kár esetén térítene készpénzt.


A Groupama feltételek szerint számlákkal, bizonylatokkal kell igazolni a költségeidet (okmány kiállítása, igazolványkép stb). Sok most már ingyenes, ott nem lesz mit megtéríteni, a bérlet valószínűleg nem tartozik bele, az nem személyi okmány.


"A biztosító „Komfort” és „Prémium” fedezetcsomag esetén egy biztosítási időszak alatt maximum egy alkalommal megtéríti az ellopott, elveszett okmányok, bankkártya pótlásának hivatalos dokumentumokkal, számlákkal igazolt költségeit.

Jelen biztosítási esemény alapján biztosított vagyontárgy a biztosítottak számára hivatalosan kiállított személyes okmányok, valamint a biztosítottak nevén lévő bankkártyák, továbbá a készpénzforgalomra alkalmas mágneskártyák."

2018. ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A nem lessz mit megtérítenivel nem értek egyet, a kártyák felét sikerült beszerezni de már most 3+3+4eFt-nál tartok..
2018. ápr. 21. 12:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!