Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy van a felmondás?

Hogy van a felmondás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kérdésem a következő lenne. Jelenleg gyeden vagyok, közalkalmazotti státuszból jöttem el, van más a helyemen. 30 nappal előre be kell jelenteni, hogy mikor akarok visszamenni (most augusztus van beírva). Viszont kaptam egy lehetőséget, ahol már jövő héten kezdhetnék. Felmondhatok így? Vagy be kell jelentsem, hogy mennék, és 30 nappal később mondhatok csak fel? Ha azonnali felmondás van, a szabikkal mi lesz? A cég nem szokta kifizetni a bennmaradtakat sem, át lehet vinni köv. évre. Na de nekem ugye nincs köv. év. Ha a szabadság idejét le kell töltsem, közben létesíthetek máshol munkaviszonyt?
2018. ápr. 19. 15:43
 1/2 Andizsuzsi ***** válasza:
Közös megegyezéssel akkor mész el, amikor meg tudtok egyezni. Közalkalmazotti jogviszony esetén a bennragadt szabadságokat ki kell fizetni - ha a munkáltató a közös megegyezésbe belemegy. Valószínűleg belemegy, mert tök mindegy, hogy szabadságon vagy és dolgozik valaki a helyeden (dupla bért fizet ki az adott helyre) vagy megváltja a szabadságodat. De mindenképp a munkáltatóddal beszélj és kérd a közös megegyezéssel való megszüntetést.
2018. ápr. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
mindenképp, csak szeretnék felkészült lenni, hogy mi hogy merre, mikor kezdhetnék a másik helyen stb
2018. ápr. 19. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!