Ne kövezzetek meg, így kezdem mielőtt bárki pálcát törne a fejem felett, lent a lényeg?
Ez megér egy ügyvédi látogatást (a vásárláshoz úgyis kell majd ügyvéd)
Nem mindegy, hogy a párod házastársad-e. Ha igen, vagy közös névre veszitek, alapesetben öröklik a párod részét az ő gyerekei is.
Csoknál nem írathatod egyből a gyerekeid nevére.
Lehet itt variálni különvagyonnal, egyebekkel, de ehhez pontos részletek kellenek.
Menjetek ügyvédhez!
Ha a házat kizárólag a te, házasság elött szerzett pénzedböl veszitek, akkor az saját vagyonod marad, amihez a férjednek jogilag semmi köze. Ha a vásárlás után hiteltörlesztés vagy felújítás van, annak fele viszont akkor is közös, ha csak a te fizetésedböl történik, mert ekkor már vagyonközösség van.
Amennyiben a "te pénzed" a házasság alatti többletjövedelmedböl származik, akkor az közös jövedelem, mert a házasság alatt minden jövedelem és kiadás közös szerzemény, még akkor is, ha kizárólag az egyik félnek van jövedelme.
Amennyiben a ház (vagy az értékének egy része) jogilag közös, a férjed halála esetén az ö részét az ö összes gyereke örökli egyenlö mértékben. Ebböl az elözö kapcsolatból származó gyerekeket nem lehet kizárni, még végrendelet esetén jár nekik a köteles rész.
A közös gyerekekre iratni a házat nagyon nem jó ötlet (most eltekintve attól, hogy vannak kizáró okok - szocpol), mert attól kezdve te vagy a férjed semmit nem tudtok a házzal kezdeni, nem tudjátok szükség esetén eladni, csak a gyámhatóság engedélyével, és ha ezt meg is adják, az árat egy zárolt számlára teszik, amihez nem tudtok hozzáférni!
ugyan mégis hogy bizonyítod be, hogy az a pénz éppen a házasság előttről származik. necces nagyon, évekig tartó pereskedés lehet belőle.
Menjetek ügyvédhez, jól mondja az első.
És teljesen igazad van, mindenki így gondolkodna, akinek fontosak a gyerekei.
Párod vagy férjed?
Házassági szerződés, de mondjuk anélkül is különvagyon ami már a kapcsolat előtt is a tiéd volt.
Gyerek nevére ne irass ingatlant, mert csak gond lesz vele eladásnál. Saját nevedre írathatod, ha van házassági szerződés. De a két közös gyerek miatti szocpol értekének fele a párodé lesz mimdemekpp, illetve a kesobbij értéknövekedés fele szinten, azt oroklik azh o gyerekei. Tehat pl a haz mondjuk 80%a a tiéd, mert a te különvagyonodbol veszed, 20 %pedig közös a szocpol miatt. Ennek a 20%nak a fele a párodé lesz, abból örökölnék a gyerekek. 2 közös, kettő az előző kapcsolatból, tehát az a 10% r részre oszlik, vagyis az ő gyerekei fejenként 2,5 %ra tarthatnak igent.
"ugyan mégis hogy bizonyítod be, hogy az a pénz éppen a házasság előttről származik"
Banki számlakivonattal, amin rajta van a dátom meg az összeg a házasság megkötése elöttröl. Ha csak otthon a fiókban tartotta, akkor nem tud semmit bizonyítani.
Az ügyvéd jó ötlet, én csak azokat írtam el, amik szóba jöhetnek ilyen esetben.
Ha a gyerekek nevére íratják, miért nem tudják eladni?
A szüleim háza az én és két testvérem nevén van (rajta szülői haszonélvezeti jog) és simán el lehetett adni, majd venni másik házat. Gyámhatóság engedélye valóban kellett és azt is kellett bizonyítani, hogy az új ház a gyerekeknek megfelelő (nem romos, van fűtés, víz stb.) De nem tették zárolt számlára!
9-es vagyok, aki lepontozott legyen szíves elmondani miért. Nálunk így volt és én is a gyerekeim nevére szeretném íratni majd a házat ezért érdekelne! Köszönöm
Persze, csak ha rosszindulatból tette az más :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!