Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetés jár egy...

Milyen büntetés jár egy online fiók feltöréséért?

Figyelt kérdés

Programozónak tanulóként sokat nézegetem a “programozás” kategóriát a gyakorin.


Havonta mindig van 1-2 kérdés, hogy “hogyan törjem fel a haverom facebookját” és mindig az a válasz, hogy illegális, komoly büntetés jár érte stb...


Ezt nem vitatom, csak kíváncsi vagyok hogy milyen büntetés jár érte. Pénz bírság? Börtön? Ezeket hogyan szokták bizonyítani?


Többnyire egyik ember szava lehet másik ellen, mert nincs olyan hackerkedés amit filmekben láttunk. Ez többnyire social engineering, szóval nincs bizonyítés arra hogy valaki tudja a jelszavát valakinek. Plusz ha használja is azt tudja mondani, hogy az ő gépet használva egyszer belépett az illető azért van az az IP cím vagy MAC address eltárolva.


Szóval nehéz elhinni hogy valaha akárki is bajba került ilyenért. :S


Volt már ilyen büntető eljárásra példa Magyarországon?



2018. ápr. 6. 01:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Fel akarod törni a köpcös fiókját? Megírjam hozzá a szöveget? Buktassuk meg!
2018. ápr. 6. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal börtön, de azt én se tudom, hogy egy ilyen esetet magánszemély hogy bizonyít.
2018. ápr. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hova jársz? Minden egyetemen ki van függesztve a btk 300§, hogy mennyire a kezedre lesz csapva, ha problémát okozol a kabinetes rendszergazdáknak.


[link]

2018. ápr. 6. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

miért egyik ember szava a másik ellen?


van egy sértett, aki feljelentést tesz. facebook esetén tök egyértelműen látszik az, hogy x időpontban, y ip című eszközről történt bejelentkezés. teljesen nyilvánvaló, hogyha a sértett biztosan állítja, hogy az nem ő volt, akkor neki lesz igaza.


más kérdés, hogy ennél tovább nagy valószínűséggel nem fog az ügy tovább folyni, mert nem egy-két dolog szükséges ahhoz, hogy a hatóság az internetszolgáltatótól kérhessen előfizetői adatokat ip cím alapján.


büntetés meg nyilván attól függ, hogy mi fog történni, miután beléptél, és megint az, hogy kivel.

2018. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

De az IP címre lehet azt mondani, hogy amikor nálam volt az én internetemet használta.


A MAC címre meg azt, hogy oda adtam a laptopomat, hogy megnézzen valamit.


Ez egyátalán nem bizonyítható dolog.


Max ha egy nyílvános helyen pl.: könyvtárba egy kamera előtt jelentkezik be valaki. Amint tisztán látszik, hogy nem az illető. Addig ez csak 2 ember szava egymás ellen.

2018. ápr. 6. 12:30
 6/6 A kérdező kommentje:
Lényegében ezért tettem ki a kérdést, hogy volt már valaki akit emiatt elitéltek, meg milyen büntetések szabhatóak ki, mert olyan ritka jelenségnek tűnik és nehezen bizonyíthatónak. Meg persze az esetek nagy részében az illető nem is tudja hogy feltörték.
2018. ápr. 6. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!