Anyukám hét évvel ezelőtt osszekoltozott egy férfival akiről az évek alatt kiderült h elég rossz választás volt számára. Ez évek alatt anyukám hitelt vett fel vett egy házat ahová aztán bejelentette a férfit is. Közjegyző előtt ugyan nincs lettarsi kapcsolat de bárkit hozhat tanúnak aki elmondja h évek óta életvitelszerűen ott él. Sajnos időközben a munkategvetette de az alkoholt nem és anyukám így döntött véget vet ennek a sehova nem vezeto dolognak és mivel ő a tulajdonos a hazat eladásra bocsátja a hitelt kifizeti és a maradék pénzt elosztjak egymást között és ki jobbra ki balra. A férfi azonban nemet mondott erre az amúgy tok korrekt lépésre. Azóta a helyzet egyre rosszabb. Már rendőrt is kellett hívni mert dulakodott fenyegetőzött stb. Szóval elviselhetetlen mostmár. Mivel jogai vannak és oda van bejelentve ezzel ő szépen visszael. A kérdésem az ha én megveszem anyukától a házat akkor a férfit így ki lehet tenni? Mit gondoltok egyáltalán valahogy ki lehet rakni? Anyukám ön eloskodik a hitelbe nem ad bele van egy hat éves kislányuk és arra sincs tekintettel? A közjegyző a kenyszerkijelentes T javasolta de az ügyvéd aztmondta ez nem ilyen egyszerű. Valaki valami jó ötlet?
Tehát a férfinek nincs tulajdonjoga és házasságban sem élnek?
2018. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Egyébként pedig lakáskiürítési perrel lehet kirakni onnan.
2018. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 A kérdező kommentje:
Egyik sem. Hat igen csak az meg egy vagyon. Semmi más lehetőség nincs?
2018. ápr. 5. 22:01
4/6 anonim válasza:
Kényszerkijelentés csak akkor célravezető, ha a kijelenteni kivánt fél nem lakja az ingatlant.
Az élettársat ajánlott levélben fel kell szólítani, hogy 30 napon belül hagyja el az ingatlant. Indokolni kell azzal hogy megyszűnt az élettársi kapcsolat. Azt is bele kell foglalni a levélbe, hogy amennyiben 30 napon belül nem távozik, azután havi mondjuk 100 000 HUF lakáshasználati díjat kell fizetnie.
A 30 nap letelte után pert kell indítani. Nem olyan drága a per, alapban 7000-20000 Ft. A keresetlevélbe bele kell írni az indokokat, jobbára azokat amiket te is leírtál a kérdésedben.
2018. ápr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
"Téves a szállásadók magatartása is, akik megakadályozzák a bejelentkezést. Általános tapasztalatok szerint sok lakástulajdonos azért nem járul hozzá bérlőjének a lakásba való bejelentkezéséhez, mert attól tart, hogy emiatt a későbbiekben nem fogja tudni őt onnan eltávolítani. A kettő között azonban nincs összefüggés - hangsúlyozza az ombudsman, a lakcímbejelentés ténye ugyanis önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg. E jogokat ugyanis nem a lakcímbejelentés, hanem valamely más jogviszony például lakásbérlet keletkezteti."
2018. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
A bántalmazások miatt lehetne távoltartási végzést kérni és akkor elküldhető.
De megkérdezném a hatóságokat, nem kerül semmibe, egy ügyvédi tanács is max. 15 000 Ft, szerintem megéri a szitu.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!