Egy lakcímről történő kényszerkijelentésnek a
visszaállítására van lehetőség?
Milyen alapon állíttatnád vissza, ha nem laksz ott, és ezek szerint tulajdonos sem vagy? Az ingóságok ottléte nem teremt se tulajdon-, se használati jogot. A kényszerkijelentésnek meg vannak szabva a feltételei, csak úgy, bemondásra nem csinálják meg. A helyedben utánajárnék, mi van az ingóságokkal, azokat ugyanis simán kirakhatja innentől a tulaj valami fészerbe, vagy elszállíthatja raktárba, és rátok veri a szállítás és raktározás díját.
2018. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 A kérdező kommentje:
Azon az alapon, hogy per van a tulajdonjog visszaszerzésével kapcsolatban, nem teljesül az a feltétel, hogy nincsen szándékunkban a visszaköltözés. Az ingóságok kapcsán azt hangoztatja a városban, hogy mindegyiket nekiadtuk, és az már az övé - közben ő tartja vissza és a férje, nem hagyja, hogy elszállítsuk őket.
Elmeséled a történet 1/3-át, és azt várod, hogy szakszerű tanácsokat fogsz kapni?
2018. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 A kérdező kommentje:
Ha leírnám az egész több hónapos huzavonát, akkor meg azt kapnám rá, hogy itt nem ügyvédek mozognak, miért nem keresek fel inkább egyet közülük? A történet fő pontjai fel lettek vázolva, aki segíteni akar, és nem kötözködni, még egyet rúgni abba, aki bajban van, úgy hiszem, ennyiből megteheti.
Ott laktok vagy nem? Mert ha nem, akkor teljesen jogos a fiktiválás. Hiszen a lakcímnyilvántartásnak az lenne a célja, hogy valós adatokat lehessen tudni a polgárok lakcíméről.
Ha meg ott laktok, akkor a fiktiválást kérő járt el szabálytalanul.
2018. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
Nyilvánvalóan nem laknak ott.
Kérdező, nem állt szándékomban beléd rúgni, egyszerűen ez a helyzet: ha nem laksz ott, tulajdonos sem vagy, semmilyen jogcímed nincs is arra, hogy ott lakj, akkor nincs mód arra, hogy visszaállíttasd a fiktiválást. Ha per alatt van a tulajdonjoga az ingatlannak, akkor majd a neked kedvező, jogerős ítélet birtokában intézkedhetsz, mint tulajdonos, minden további nélkül bejelentkezhetsz, addig nem. Az ingóságaid teljesen külön téma, ismétlem, nem eredeztet használati vagy tulajdonjogot az, hogy ott vannak. Amennyiben nem adják ki a jogos tulajdonodat, tehetsz a rendőrségen feljelentést, de ennek továbbra sem lesz olyan hozadéka, hogy bejelentkezhetsz az ingatlanba. Teljesen független egymástól a két dolog.
2018. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
Ja, és tulajdonosként is csak akkor költözhetsz és jelentkezhetsz be, ha nincs ennél erősebb jogosultság, pl. haszonélvezet az ingatlanon.
2018. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 A kérdező kommentje:
A rendőrségen már volt feljelentés... az egész megyében híres a helyi hivatal a korruptságáról, az ügyvéd mondta is, hogy nem várt tőlük mást, minthogy azt mondják, az ingóságok a vevőt illetik meg - nem is hajlandóak foglalkozni az üggyel. A bíróságra is be lett adva ott pedig kiküldték, hogy átrakják máshová az ügyet, mert "mivel napi kapcsolatban vannak a tulajjal, nem tudnának nem elfogulatlanul nyilatkozni". Igazából azért idegesít ez, mert ott vannak a két gyereknek olyan holmijai, amikre a mindennapokban szükségük lenne, és mert az ügyvéd szerint az egész kiköltöztetési eljárás jogtalan volt.
Csak ennek mi köze ahhoz, hogy be vagy-e oda jelentve vagy sem? Teljesen független a tulajdonjogi vitától.
2018. febr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 A kérdező kommentje:
Az a köze, hogy ha kijelentett, akkor elvileg most már tényleg azt csinál a holmimmal, amit akar, miközben nem azért nem hoztam el, mert én nem akartam.
Kapcsolódó kérdések: