Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hivatkozhatok a blogomban egy...

Hivatkozhatok a blogomban egy lejárató cikknél úgy egy cégre, mint "C. Kft"?

Figyelt kérdés
Csak az egyik szolgáltatásukkal kapcsolatos tapasztalataimat akarom leírni, amik sajnos nem túl pozitívak. Saját blog, név nélkül, oda írnék egy kisebb cikket a velük szerzett tapasztalataimról. Hivatkozhatok rövidített néven rájuk úgy, hogy "C. Kft", hogy felismerhetetlenek legyenek jogi szempontból (és közben mégis felismerhetők valamennyire a magán ember számára)? Azzal tisztában vagyok, hogy ha a rendes nevén járatom le őket, akkor perelhető vagyok, de ha rövidített nevet használok, akkor már jogilag támadhatatlan az ügy? Mint pl ha egy bűnözőről beszélnek a híradóban, gyakran P. Gábort használnak mondjuk, gondolom ez akkor így már jogszerű.
2018. ápr. 4. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nemigen lehet probléma. A címüket azért ne írd oda :)
2018. ápr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne rövidített nevet, mert azzal is tudnak támadni, hogy közvetlenül rájuk utaltál. Valami álnevet találj ki.
2018. ápr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem. csak írd ki hogy egy kft de ne utalj semmilyen betűvel a nevére stb mert abból per lehet és te húznád a rövidebbet
2018. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát úgy kell lejárató cikket írnom róluk, úgy kell elmeséltem, hogy megjártam velük, hogy közben minden részletet át kell írnom, várost, neveket, esetet (pl. zöld helyett minden kék...stb.), nehogy kicsit is felismerhető legyen? Így a lejáratásnak már értelme sincs, szegény bolondok ugyanúgy belefutnak ezentúl is a trehány cég csapdájába.
2018. ápr. 4. 12:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Kiírhatod a cég teljes nevét, címét is.

A saját véleményedet joggal osztod meg másokkal.

Elmehetnek a málnásba. Mármint a cég.


A homár is tele van ilyen írásokkal.

2018. ápr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ráadásul szerződéssel tudom bizonyítani, hogy ügyfelük voltam, minden adat valós lenne, nem kamulejáratásról van szó, nem konkurens vagyok. Csak szeretném, ha más nem futna bele ugyanabba a csapdába, amibe én.
2018. ápr. 4. 13:32
 7/8 anonim ***** válasza:
van rá jogod de nekik is van joguk ezért beperelni téged, ismerek olyat aki ezt eljátszotta egy céggel a lakása is ráment
2018. ápr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz pereket a nyakadba akkor igen, át kell írnod a nevüket, hogy ne legyenek felismerhetőek és még közvetlen utalást se tehetsz rájuk.

Tékozló Homárék azért tudják kiírni, mert elég jól lefedik magukat, nem tudják ki az írója, írói és nem tudnak még pereskedni ellenük. Amint kiderül egyből egy csomó pert akasztanak majd a nyakukba.

Igen, ennyire elcseszett itthon a jogi világ.

2018. ápr. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!