Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor mit lehet tenni?

Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A mai nap felhívtak a rendőrségről,hogy szabálysértési eljárás miatt 15.000 ft bírságot szabtak ki rám,mert elvileg 2015. szemptemberében kéregettem illetve a járókelőlet zaklattam a Kálvin téren.

Az igazoltató rendőröknek elvileg azt mondatm,hogy nincs meg a személyim,így csak bemondott adatok alapján írták a bírságot

Sajnos azóta csak ez most jutott el hozzám,mert a leveleiket olyan címre küldték ahol nem lakok.

Több dolog is érdekes ebben az esetben,mivel a személyimet pár hónappal korábban csinálták és még most is megvan,nem hagytam el,illete 2015. júniosutól 2015 november 1.-ig Szolnokon laktam,és ez idő alatt Pesten nem is jártam.

Már nem az első eset,hogy olyan ügyekben vesz elő a rendőrség,ahol csak bemondja valaki az adataimat.

Ez a valaki a volt neveltestvérem,aki a szabálysértés idején Pesten tartózkodott,mivel szökésben volt az intézetből,és kéregetésből élt hajléktalanként.

Ő az egyetlen aki így dejből is tudhatja az adataim.

Bár jelenleg börtönben van,de ha kijön nagy valószínűséggel újra visszaél majd az adataimmal,és félek egyszer komolyabb bajom is lehet nem csak ez a 15 ezres bírság.

Létezik ilyen,hogy a rendőrség bemondás alapján állapítja meg az elkövető nevét?



2018. márc. 22. 19:09
 1/2 Alain Delon ***** válasza:
100%
Ha épp nincs nálad, elmondatják az adataidat veled, azt bediktálják a központba, hogy utánanézzenek a valódiságnak, illetve annak, hogy nem vagy-e körözve (utóbbit akkor is, ha nálad van). De az adataiddal való visszaélést mindenképpen jelezd a rendőrségnek.
2018. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták neked, mindenképpen tegyél feljelentést a rendőrségen és ne hagyd annyiban a dolgot.


Van ingyenes jogszolgálat, keress rá a neten!


Az Igazságügyi Hivatal honlapján a "Jogi segítségnyújtás" oldalon (bocsi, nem tudom belinkelni, írd be a gugliba ezeket a szavakat).


Egy ügyvéd meg tudja neked mondani, hogy miképpen tudsz intézkedni, mert ha valóban más követte el a szabálysértést, de nem teszel ellene, az a te multadat fogja befeketíteni későb is. Mit csinálsz ha egy álláshoz erkölcsi bizonyítvány kell és emiatt nem vesznek fel?


Lehet, hogy már minden fellebbezési határidő elúszott és most ki kell fizetned a bírságot, de ha feljelentést teszel, akkor abban az ügyedet is fel kell deríteniük. Ott pedig bizonyíthatod, hogy nem is járhattál ott és akkor stb.


Az ügyvéded azt is el fogja tudni mondani, hogy mit tehetsz az ilyen "bemondásos" intézkedésnél. Valószínűleg azért fogadták el és lett belőle ítélet, mert korábban nem tiltakoztál ellene, hogy te voltál az elkövető.

Arra is az ügyvéd tud majd válaszolni mi és hogyan tehetsz így utólag, hogyan kell feljelentést tenni stb.

2018. márc. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!