Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális-e ha az Aliexpress...

Legális-e ha az Aliexpress eladó a tudtom nélkül kevesebbet ír rá Value-nak a csomagra mint amennyit fizettem?

Figyelt kérdés
Pl. veszek valamit 10 dollárért. Fair akarok lenni és meg akarom fizetni a kellő adót, mindent legálisan akarok tenni, stb. Amikor megkapom a csomagot azt írja rajta"value 5$". Én erre nem kértem az eladót. Az eladó talán segíteni akart hogy kevesebb adót fizessek. Én nem tudhattam innen Európából hogy az eladó milyen papírt tesz a csomagra ott Kínában. Szóval ahelyett hogy örülnék hogy kevesebbet kell fizetnem fair akarok lenni.

#adó #csomag #legális #Aliexpress #low value invoice
2018. márc. 17. 13:03
 1/8 October15 ***** válasza:
51%

Nem adó és vámköteles 24 euró alatt, ha jól emlékszek.


26F

2018. márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fair nem fizetni az adót, ugyan is milyen szolgáltatásért, miért fizetnél. De ha postázás előtt írsz neki, hogy a valós összeget írja rá, ha mindenképpen pénzt akarsz kidobni az ablakon, akkor azt írják rá. De a többség nem akarja.
2018. márc. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én vagyok a kérdező. Tételezzük fel hogy az adóköteles tartományban vagyok. A számokat példa gyanánt mondtam csak.
2018. márc. 17. 13:09
 4/8 anonim ***** válasza:

# 3:


Ha vámköteles értéktartományban vagy, neked kell igazolni, hogy mennyit fizettél a termékért, nem a ráírt értéket veszik figyelembe, hanem pl. a netbankból kinyomtatott bizonylatot.

2018. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 October15 ***** válasza:
51%

Áh értem.. :D Vmi komolyabb műszaki cikk? :D


Nem azt veszik figyelembe, hogy mit írtak a csomagra. Jönni fog egy levél arról, hogy vámolás alatt áll a csomag és, hogy nyilatkozz arról, hogy nem-e vagy terrorista és, hogy mi van benne ha nem bomba + mennyit ér. Legalábbis Ebay + USA viszonylatban így volt.

2018. márc. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én vagyok a kérdező. Határon túli vagyok (Szerbia). Itt úgy tudom 50 euróig fizetsz ÁFÁ-t 50 euró felett pedig vámot is. A csomag különben tényleg 50 euró alatt van. Úgy tudom, hogy az ÁFÁ-t a ráírt value értékre mért % szerint számítják/becsülik fel, de talán a hivatalnok ettől többre is becsülheti ha gyanúsan alacsony az összeg. Tehát gondolom ha kevesebbet ír rá, akkor kevesebb az ÁFA. Más részről nem az én feledatomnak kellene hogy legyen hogy megmondjam mennyit írjom rá egy eladó szerintem. Sokak szerint talán eltúlzom a fair hozzáállást, de valahogy nekem hosszú távon mindig megtérült, ha másként nem erkölcsben, de gyakran szerintem pénzben is.
2018. márc. 17. 14:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy rossz hírem, az eladó a valós értéket írna rá, csak át vagy verve a vételárral
2018. márc. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Wishen jártam így sokszor pl 10000 ft ért vettem egy bukósisakot, rá volt írva, hogy 5 dollár, mondjuk törötten érkezett vissza térítették aztán a jófogáson eladtam 4000 ft ért, mert nekem törötten nem kellett :D

Alin az egyik 150 dolláros telefonra volt írva 95 dollár, valószínűleg sok ilyen volt de ritkán nézem mennyi van rá írva értéknek, sok mindent rendelek több helytől.

2019. jún. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!