Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kell tenni? Várjunk...

Mit kell tenni? Várjunk tovább türelmesen?

Figyelt kérdés
Körülbelül 7 hónapja elkezdődött egy "vita" köztem és egy laptopot áruló céggel. Nem akarták a garanciás terméket megjavítani, illetve már vissza se akarták ingyen adni de most nem ez a lényeg. körülbelül 3 hete a bíróságon fizetési meghagyást kértünk a bolt ellen, hogy térítse meg a hibás termék árát. A leírtakba szerepel egy 15 napos határidő a bolt részére. A boltnak ez idő alatt valakinek (gondolom a bíróságnak vagy nekem) jeleznie kellett volna hogy fellebbez, elfogadja stb...A hölgy a bíróságon arról is szólt pár szót ha nem reagál a bolt akkor is törvénybe lép a fizetési meghagyás. Magyarán szólva csak akkor lesz tárgyalás ha fellebbeznek? Illetve még az érdekelne hogy már ugye a 15 nap lejárt, hogy a bíróságra bekell mennem vagy ők majd mindenféle képpen értesítenek engem a továbbiakról, vagy pedig az üzletbe érdeklődjek?
2010. jún. 10. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Értesítenek majd. 15 napon belül fellebezhetnek, onnantól a bíróságra kell várnod.
2010. jún. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a 15 nap lejárt akkor jogerőre emelkedik a követelés(nem valószínű, hogy ez lesz), ha fellebbeznek akkor lesz tárgyalás. Amennyiben nem lebbeznek fel kérhetsz végrehajtást a bíróságon vagy indíthatsz felszámolást a cég ellen :D
2010. jún. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

19:29


Durva a felszámolás, de némely cégnél ez az eredményre vezető megoldás!


Kérdésre:

Egyébként igaza van. Ha jogerős akkor a bírósághoz beadvánnyal fordulsz a végrehajtással kapcsolatban. Ekkor valószínű jelzik, hogy történt e fellebbezés. A többi megy ezek után magától. Látod, hogy új tárgyalás vagy végrehajtás lesz.


Nem tudom, hogy inkasszó létezik e magán személynél, vagy keverem valamivel?

2010. jún. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!