Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van így minden ráállva...

Miért van így minden ráállva a tömegközlekedésre?

Figyelt kérdés

Egy tanyán lakom, nem messze a várostól. Autópályán gépjárművel lehet csak értelmesen megoldani a bejárást, elfogadható tömegközlekedés a közelben nincsen.


De bárhova megyek, pl. munkaügyi központ is csak akkor támogatja az utazást ha busz jegyet vagy bérletet veszek. De kérdés... Mire???


Miért ragaszkodunk a tömegközlekedéshez? Miért nincsen alternatíva? Sajnos Magyarországon sok olyan hely van ahol a tömegközlekedés nem megoldott... napi 2 busszal nem lehet bejárni, ha egyáltalán ez is van, mert vannak helyek ahova egyáltalán nem jár semmi.


2018. márc. 16. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha majd lesz állásod, kérhetsz költségtérítést az autóval bejárásra is, ha alkupozícióban vagy.
2018. márc. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Állj a magad lábára, legyél vállalkozó vagy munkavállaló, és akkor nem kell azzal foglalkoznod, mit mond a munkaügyi központ.
2018. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért, mert én pl. 25 km-re lakom a munkahelyemtől, az egy havi bérletem 17.800 Ft, aminek a 86 százalékát téríti a munkahelyem. Autóval ugyanez az utazás kb. 30.000 Ft lenne egy hónapban és ebből mondjuk térítene 9 Ft-ot km-enként, amivel kitörölhetném a hátsómat. Tehát az már túl sok lenne a munkáltatónak. Én örülök, hogy ezt is állja a munkáltató.
2018. márc. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó jól mondja. Másrészt ha sajátautós közlekedésre adnák a támogatást, akkor azt nem tudnák ellenőrizni, hogy tényleg arra használod-e, nem pedig valami másra.
2018. márc. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!