Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag támadható egy olyan...

Jogilag támadható egy olyan szerződés, amiben elvileg biztosítanak számomra egy "extra funkciót", viszont az nem működik rendeltetésszerűen?

Figyelt kérdés

Konkrét példa: egy kollégiumi szerződésben fel van sorolva, hogy a lakhatáson kívül mit biztosít számomra a kollégium havi X ezer forintért, azaz ez az összeg mit tartalmaz a lakhatáson kívül.

A felsorolásban szerepel többek között szó szerint az, hogy "internet/wi-fi kapcsolat".


Fontos megjegyezni, hogy NINCS odaírva semmilyen jelző, hogy ez szélessávú/gyors/lassu stb. lenne. Csak szimplán, hogy wifit/internetet biztositanak.



Wifi és internetkapcsolat van. Viszont annyira lassú, hogy használhatatlan. Még egy messenger üzenetet is percekbe telik elküldenie.


Magát a tényt, hogy van és működik a wifi, azt teljesítik a kollégiumban.

Ez elég ahhoz, hogy támadhatatlan legyen jogilag a szerződés?

Vagy jogi úton lehet ezzel kezdeni valamit?


(Ezt az egészet egy egyszerűbb kisarkitott példával ahhoz tudnám hasonlítani, hogy valaki ígér nekem egy Ferrarit, nagyon megörülök neki és utána ad nekem egy matchbox Ferrarit. Ferrarinak Ferrari, és jogosan röhög a képembe, mert nem kötötte ki, hogy egy működőképes személyautót kell adnia.)


Most nem ilyesmire vagyok kíváncsi, hogy szóljak, hogy csinálják meg. Hanem konkrétan jogi szempontból szeretném megtudni, hogy ilyen és hasonló esetekben mit lehet tenni.



2018. febr. 28. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ezzel jogilag sokra tudnál menni, végül is van, amit vállalt. (A ferraris hasonlat eléggé más.) Kérdés az is, hogy a konkrétan nálad kialakult letöltési és feltöltési sebesség eleve ilyen (megmérted?), vagy hat-e rá az is, hogy hányan és mire használjátok. (Ehhez a technikai részhez nem értek, nekem sose volt ilyen problémám.)
2018. febr. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
(Valójában tényleg csak akkor lassú, ha sokan vannak rajta.) Viszont ez most egy fiktív dolog amit felvázoltam a kérdés kifejtésében. Tehát kíváncsi vagyok arra, hogy hogyan lehetne megtámadni, persze csak ha meg lehet, egy ilyen szerződést, ha az internet akkor is ugyanolyan használhatatlanul lassu lenne, ha 1 ember van rajta, meg akkor is ha 900.
2018. febr. 28. 23:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Felejtő
2018. márc. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kovpet ***** válasza:

Most általánosságban kérded? Általánosságban erre van a bíróság, hogy eldöntse az ilyet.

Gyakorlatilag nyilván nem megy az ember a bíróságra évekig pereskedni egy lassú wifi miatt, hanem köt egy szerződést valamelyik mobilszolgáltatóval mobilnetre.

2018. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem. Nincs gond a nettel sehol sem. Ez csak egy elvont példa, hogy az ilyen, vagy ehhez hasonlo esetekben van-e jogi úton megoldás. Erre voltam csak kivancsi. Tehát nem azért kérdeztem mert én bíróságra akarom vinni az ügyet, egyszerüen csak kiváncsi vagyok hogy ilyen helyzetekben mi lenne a megoldás.
2018. márc. 1. 11:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a kollégium konkrétan leírta volna az általa szolgáltatott Net paramétereit, akkor talán igen, de azt is meg lehet indokolni azzal, hogy pl. "sokan vannak a neten...."


A rendeletetésszerű használat is adott esetre vonatkozó mérlegelést igényel.


így viszont ez semmi.


Amit vállalt, azt szolgáltatja.

2018. márc. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!