Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelenleg (2018) mennyi a...

Jelenleg (2018) mennyi a törvényi bérminimum egyetemi szakmai gyakorlatért, ha cégnél dolgozom?

Figyelt kérdés
2018. febr. 27. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Gyakornoki munkáért nem kötelesek fizetni.
2018. febr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A minimálbér minimum 15%-át kötelesek kifizetni.


A valóságban olyan bruttó 800-1200 Ft körüli órabért szoktak fizetni. De a legnagyobb multiknál ez akár 1600 Ft is lehet. Kevesebbért ne menj el dolgozni.


De javaslom, hogy szakmai gyakorlatnál a szakmai részt tartsd szem előtt ne a pénzt, tehét a jobb lehetőséget ahol tanulhatsz vállald el akkor is ha csak br 800 Ft fizetnek mint valami droidmunkát 1200 ért amivel aztén semmit sem érsz.

2018. febr. 28. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

dehogynem kötelesek... ha 6 hetet meghaladja a szakmai gyakorlat, akkor kötelesek

a bankok pedig épp ezt szokták kijátszani, kétszer 6 hétre kötnek a gyakornokkal szerződést, így mentesülnek a fizetés alól

a minibálbért kötelesek megadni

2018. febr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én olyan "megoldást" hallottam még, hogy a hat hét alatt egyszer elküldenek egy nap "szabira", és emiatt a gyakorlat ideje nem éri el a hat hetet, és nem kötelesek jogilag fizetni.
2018. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Igen, kötelesek fizetni a 6 hhetet meghaladó szakmai gyakorlatért. Ezért engem felvettek 2-szer 3 hétre, egy hét szünettel. De bele mentem, mert szakmailag viszont nagyot fejlődtem, nem csak kávét főztem, hanem meg olyan helyen is jártam, amihez titoktartási nyilatkozatot kellett tennem. Na, akkor most a pénz vagy a tapasztalat éri meg jobban? Én speciel lesz@rom a pénzt, másképp esélyem sem lett volna látni ilyen dolgokat.
2018. márc. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én 8 hetet voltam gyakszin és nem kaptam semmit. Mondjuk én az egyetemi th-n voltam adminsegéd, lehet arra nem jár.
2018. márc. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szeretne gyakorlatot szerezni, és még pénzt is akar érte....
2018. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!