Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tanár/ igazgatóság szerelhet...

Jeriss kérdése:

A tanár/ igazgatóság szerelhet fel kamerát egy osztályteremben elrejtve? (Főiskola/ szakiskola)

Figyelt kérdés
Elvégre az minisztérium tiltja, hogy kamerát szereljenek fel egy osztályteremben, mert a tanár magán szféráját is felveszi az iskola kamerája ami már magán jogokat sért meg! Az előző iskolámban is akartak felszerelni kamerát de nem tehették... Kamerát tudtom szerint köztérekre, folyosókra szerelhetnek csak fel... osztályokba és mosdókba nem! Remélem tudtok segiteni!

2018. febr. 22. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

A Fidesz most akarka a népbe beleverni, hogy a kamera az egy természetes dolog.


Ez is bizonyítja a Fidesz rendőrállamot.

2018. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyen tudom, hogy csak akkor dolgozhatsz bekamerázott helyen, ha ezt elötte aláírod, hogy tudatába vagy vele.

Titokban nem kamerázhatnak le.

Remélem az iskolákra is van ilyen törvény.

2018. febr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért mesélj erről, miért gyanakszol erre, mi lenne ennek a célja?
2018. febr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Hát ha atanár szerel fel kamerát, akkor az ő szféráját nem zavarja, hisz nem szerelné fel :XD


Az igazgatóság a tanár tudtával & beleegyezésével felszerelhet. Ha a tanulók 18 alatt vannak, akkor nem kyílatkozhatnak róla, tehát szabad. Ha 18+ akkor sem számít, ha nem használják fel. Ha sok alopás a diákok részéről, akkor a klik szereltethet fel kamerát.


Becsületes tövénytisztelő embernek nem kell semmilyen kamerától tartania. Aki pedig lop, az meg is érdemli hogy féljen !

2018. febr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem szereltethet fel senkinek a tudtával és beleegyezésével, ez súlyos jogsértés lenne még akkor is, ha a tanár és a diákok, mondjuk kétharmada a beleegyezését adná.
2018. febr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az halál biztos, hogy ki kell írni jól látható helyre, hogy kamerával felügyelt terület, "dugiban" nem lehet felszerelni. Azt nem tudom hogy kell-e más is ahhoz, hogy fel lehessen szerelni.
2018. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
És az is biztos, hogy ha netán lehet ilyen felvételeket készíteni, akkor azt senki nem nézheti vissza, csak bűncselekmény gyanúja alapján a rendőrség.
2018. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én most vagyok 8. as és van kamera, de csak a 2 infó terembe, mert nem a legolcsobb gépek vannak
2018. febr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!