Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez így hogyvan? (Kiskorú szex)

Ez így hogyvan? (Kiskorú szex)

Figyelt kérdés

Ha jól értem, akkor az előfordulhat, hogy egy 17 éves srác lefekszik egy 12 éves kislánnyal? És ha igen, ez miért legális? Tegyük fel hogy én vagyok a srác, holnap van a 18. Születésnapom, ma még nyugodtan ágyba vihetem, holnap meg már lecsuknak?

(Kérdés tőlem teljesen független, ennél több eszem van :D 15/F)


2018. febr. 21. 02:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

A kérdésed jogos.

Valóban, hülyén veszi ki magát, hogy egyik nap még hawaii, másnap meg már tömlöc, miközben a cselekmény meg tök ugyanaz.


De ha jobban belegondolsz, az még nagyobb hülyeség lenne, ha egy 88 éves is hegeszthetné a 12 esztendős lánykákat, nem?


Eredendően ott a gond, hogy a nemiség erős hangsúlyozásával és a liberalizálódással ma már a 12-14 év közötti kislányok is hamarabb válnak "nővé", ez meg azt hozná magával, hogy esetenként a velük járó 15 éves srácokat futószalagon kellene börtönbe küldeni olyasmiért (szex), aminek következményeit nemigen láthatja be egy olyan korú és még hormonálisan is abszolút "overdosed" kort él meg.


Azért hülyeség volna két gyermek hülyesége miatt az egyiket még kriminalizálni is, nem?


Hogy ezt a lányok körében tapasztalható "korai érést" a vén kecskék azért ne használhassák ki, hát meghúztak egy határt és ez a felnőtt korúvá válás ideje lett.


Az viszont tény, hogy ha vki ilyen helyzetbe kerülne, akkor azt a bíróság messzemenőkig figyelembe venné, hogy a sértettel kialakított kapcsolat már korábban is szexuális indíttatású volt, tehát a delikvens valszleg megúszná egy bírói megrovással.


Azért én nem helyeslem azt sem, ha egy 17-18 éves fiú kefélget egy 12 évest, mert a pszichikai ráhatás lehetősége, a korbéli fölény azért egyértelműen a fiú oldalán pattog, amit csúnya dolog kihasználni ilyen fiatal lányokkal szemben.

2018. febr. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Ki az én 12 éve kislányomhoz hozzányúl annak levágom a tökét. legyen az bárhányóéves is. Csak a mihez tartás végett...
2018. febr. 21. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy kell valami határ, de ez még akkor is hatalmas különbség. Az szerintem eléggé köztudott (max. Nem elfogadott), hogy a legtöbb tini él nemi életet.

De ez akkor is sok. Sőt hamár korhatár kelllene behúzni, én inkább 16-21-re lőném be, és a 16 alattiakat is bűntetném. Nem sokkal jobb, de valamennyivel. Ahogy elnézem a végzős srácokat, azok sem tartanak ott fejben ahol kellene..

2018. febr. 21. 06:30
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"és a 16 alattiakat is bűntetném"


És ezzel mit oldanál meg? Visszatartó ereje nem lenne, ahogy a korhatár leszállítása előtt sem volt.

2018. febr. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Én úgy változtatnám a törvényt, hogy 2 évvel fiatalabbal még lefeküdhetne egy fiú. pl. 16 éves a srác a lány pedig nem fiatalabb 14 évesnél. (persze csak ha a lány is benne lenne az aktusban, és csakis ha védekeznek) A szülést pedig nem engedném 18 év alatti lányoknak.
2018. febr. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kovpet ***** válasza:
47%

"A szülést pedig nem engedném 18 év alatti lányoknak."


Tehát ha így alakult, tartsa bent a gyereket, amíg el nem éri a 18 évet?


Nem lehet jogszabályokkal szabályozni, hogy ki kivel kefél vagy védekezik-e. Ezt neveléssel és oktatással lehet csak. A jogszabály azért ilyen, mert senkinek nem lenne jó, ha az amúgy is hibát elkövető fiatalokat még rács mögé is dugnák. Haszna semmi nem lenne, kára viszont igen.

2018. febr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 6

nem bent tartani kell 18 éves korig, hanem megszüntetni a terhességet, mivel "gyereknek" nem való még gyerek ilyen korban, plusz ha valaki ilyen korán anya lesz, az sok lehetőségtől elesik. Alacsony iskolázottságú lesz, később meg szar munkahelye aprópénzért...

2018. febr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kovpet ***** válasza:
Értem én, de akkor is: egy ilyen döntést nem hozhat meg az állam, ezt a résztvevőknek kell meghozniuk.
2018. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
de a törvényeket nem mi hozzuk... szép is lenne ha én hozhatnék saját törvényeket, és másokkal be tartatnám.
2018. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

7edik válaszoló, ha pl a te gyereked lenne elvetetnéd? Ha te lettél volna akit elvesznek örülnél? Szerintem kicsit súlyosabb dolgokkal dobálózol, mint gondolod :D


Másrészt sok kutatás szerint ugye a lányok hamarabb érnek, ez jólvan így. Sok kutatás szerint pedig az agy teljesen 25 éves korig fejődik ki és alakul ki a rendes felelősségtudat. Másrészt ezer évekkel ezelőtt nem kellett modern technológia és a bibliában mégis tudták, hogy 20év felett érik meg egy illető. Izráelitáknál is pap csak az lehetett aki betöltötte a 25. életévét. Ezt érdekesség képpen írtam le :D 20/F

2018. febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!