Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csoportos garázdaság + súlyos...

Csoportos garázdaság + súlyos testi sértés?

Figyelt kérdés
Üdv, egy utcai árus vagyok az most mind1, hogy mit árulok. Vannak hajléktalanok, akik napi szinten kéregettek tőlem, s gyakran megfenyegettek, hogy le fognak szúrkálni, mert nem adtam nekik. Egyik nap délután, kért tőlem az egyik, nem adtam, elment. Aznap este visszajött és csak arra lettem figyelmes, hogy már lop. Mivel egyszer már elküldtem ellöktem, hogy menjen a fenébe, mire 2 férfi és 1 nő odajött hozzám, a nő megrúgott a férfi 2 kézzel megragadta a kabátomat és mondta, hogy most végem lesz, mire én ellöktem őt, magamtól, hogy azért mégse ráncigáljon, ő erre dühkitörésből elkezdett felém jönni és ilyen szavakkal illetni, hogy most meglöktél?! most ezért megdöglesz! szét basom a fejedet, te kis csicska! Hát ennél nem kellett több nem vártam meg, hogy elővegyen egy kést, vagy súlyosan bántalmazzon, bevertem neki 2-3-at mire az orra elkezdett vérezni megfordult és hanyat dőlve nem tudom mit csinált én addig nem ütöttem, ez kb 1 percig tartott aztán vissza indultam az árúimhoz. Ahogy léptem egy lépést, újra megtámad és kis dulakodás után a hajánál fogva (férfi amúgy) felvittem a rendőrségre és ezzel vége is a dulakodásnak. Persze hívtak hozzá mentőt aztán egyből el is engedték, engem bevittek a fogdára, kihallgattak, megvádoltak csoportos garázdasággal. Aznap este a csávó összeverekedett mással is, s másnak a kollégámhoz is odamentek és fenyegették, hogy megszúrják és megverik, csak neki nem mentek neki, abban az esetben hamarabb ki lett hívva a rendőrség ami annyi volt, hogy odarohant egy tiszt és elhajtotta őket. Szóval pár napja kaptam egy idézést és most már 2-é vették az ügyet és súlyos testi sértéssel vádolnak, ami nem az volt de lehetett volna az is. Mire számíthatok most ez ügyben szerintetek? Nagyon nem szeretnék börtönbe kerülni + ezért az egészért semmit se kapni! Mivel csak megvédtem magam

2018. febr. 19. 06:43
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és minderről, kamera felvétel van és tök látszik, hogy csoporosan támadnak meg, ők jönnek nekem, mégis én vagyok a gyanusított:(
2018. febr. 19. 06:57
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert bevertél neki kettőt-hármat, és erről felvétel is van. Börtönbe nem fogsz kerülni emiatt az biztos.

A csöviket nem vették elő garázdaság miatt? Hiszen odamentek kötekedni, felvétel is van róla - akkor?

2018. febr. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy ők vannak e gyanúsítva, szerintem nem, mert simán elengedte a rendőr. De akkor is kapni, fogok ha életveszélyben éreztem magam és ezért ütöttem? Hisz ha nem ütök, simán elővesz egy kést, vagy úgy meg üt, hogy kifekszem és még ki is rabol
2018. febr. 19. 07:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
kár volt rendőrt hívnod, az ilyen retket ott kell hagyni miután megverted
2018. febr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt nem kapsz börtönt.

Először is rohadtul nem mindegy hogy voltál-e már büntetve.

Másodszor ha egyedül voltál akkor ez mitől csoportos garázdaság?

Harmadszor meg, azt írod nem volt súlyos testi sértés, de lehetett volna. Azaz ha valami nem valósul meg akkor azzal nem tudnak megvádolni.

Ilyen piti dolgokért senkit nem csuknak le, tele lennének a börtönök.

2018. febr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Digo: Attól még, hogy nem valósul meg, büntethető nagyon is. Pontosan az előkészület és a kísérlet. Persze enyhébben. ( előkészület csak akkor büntetendő, ha a törvény kifejezetten rendelkezik róla pl. emberölésnél)


A támadókat lehetne elővenni csoportos garázdaságért. (3év)

Kérdezőt ami illeti az a BTK 21. szakasza: jogos védelem, ahogyan leírtad, az teljesen kimeríti a fogalmát (szerintem). Lényege, hogy mentesülsz a büntetés alól - ha lenne.

2018. febr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!