Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Számíthatok börtönbüntetésre...

Számíthatok börtönbüntetésre súlyos testi sértést elkövetendő garázdaság bűntette miatt?

Figyelt kérdés
Első ügyem még soha nem voltam bűntetve. Fenyegetés hatására, gyógyszer hatása alatti szedatív állapotban követtem el a tettemet. A tetlegességet nem én kezdeményeztem, nem én ütöttem először de erre tanúm nincs. Az egész sajnos odáig elfajúlt hogy egy 2,5 cm-es szúrás lett belőle mert másként nem tudtam megvédeni az életemet!

2017. júl. 25. 22:45
 1/8 A kérdező kommentje:
A szembesítésen nem voltam olyan lelki állapotban hogy megtudtam volna magamat védeni szóban. :(
2017. júl. 25. 22:51
 2/8 anonim ***** válasza:

"súlyos testi sértést elkövetendő garázdaság bűntette miatt"

Ilyen nincs.

2017. júl. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Új Btk.

A kóros elmeállapot


17. § (1) Nem büntethető, aki a büntetendő cselekményt az elmeműködés olyan kóros állapotában követi el, amely képtelenné teszi cselekménye következményeinek a felismerésére, vagy arra, hogy e felismerésnek megfelelően cselekedjen.


(2) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az elmeműködés kóros állapota az elkövetőt korlátozza a bűncselekmény következményeinek a felismerésében, vagy abban, hogy e felismerésnek megfelelően cselekedjen.


18. § A 17. § nem alkalmazható arra, aki a bűncselekményt önhibájából eredő ittas vagy bódult állapotban követi el.

A kényszer és a fenyegetés


19. § (1) Nem büntethető, aki a büntetendő cselekményt olyan kényszer vagy fenyegetés hatása alatt követi el, amely miatt képtelen az akaratának megfelelő magatartásra.


(2) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha a kényszer vagy a fenyegetés a bűncselekmény elkövetőjét korlátozza az akaratának megfelelő magatartásban.


Kérdés: ezt a gyógyszert orvos írta fel neked? Lehet, hogy igazságügyi elmeorvosi szakértőt is kirendelnek, meg olyan szakértőt is, aki ehhez a gyógyszerhez ért (orvos, gyógyszerész). annak alapján fogja meghozni a bíró az ítéletét.

Mérlegelni fogják még a kényszernek, a fenyegetésnek a fokát is, hogy mennyire törhette vagy hajlíthatta meg az akaratodat. Az elmondottak alapján a kényszergyógykezelésnek mint intézkedésnek nagyobb az esélye, de ha olyan a bíró, akkor akár szabadságvesztésre is számíthatsz.

2017. júl. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pszichiátrián kezelnek amióta papám meghalt, voltam elmeorvosi szakértőnél, és bűntethető vagyok.
2017. júl. 25. 23:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Természetesen számíthatsz. Vazelint kell szerezned!
2017. júl. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszer a gyógyszerezett állapottal jösz ( ami gondolom annyit tesz hogy nem voltál szellemileg toppon)máskor meg magabiztosan állítod ártatlanságodat. Nem csodálom hogy szembesítésen nem úgy sikerült mint vártad.
2017. júl. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
garázdaság, súlyos testi sértés, méghozzá gyógyszer hatása alatt (remélem otthon történt, nem az utcán, mert ha tényleg gyógyszert tolsz, akkor minden legyen nálad csak kés/fegyver nem az utcán..). Ha az orvos szerint büntethető vagy, akkor kétlem, hogy egy felfüggesztettel megúszod.
2017. júl. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2017. júl. 26. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!