Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Súlyos testisértésért mit kapok?

Súlyos testisértésért mit kapok?

Figyelt kérdés
Súlyos testisértést követtem el 16 éves vagyok én üttem elősször többször arcon egy idősebb fiut és ő kezdte a balhét beszólogatott meg minden és megütöttem aztán többször arcon ütöttem kitört 2 foga 8 napon túlgyógyuló feljelentettek...Mit kapok ez ügyben? :S

2012. nov. 22. 16:03
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és részeg volt a fiu
2012. nov. 22. 16:04
 2/8 anonim ***** válasza:
Büntetlen előélettel, halmazat nélkül és megbánással a bírói gyakorlat szerint közvetítői eljárásra kerül sor, ahol a sértett kárát kell megtéríteni. Halmazati tételben garázdasággal már húzósabb a dolog, akkor felfüggesztett ítélet várható, maximum 1 év.
2012. nov. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nincs még ezelőtti ügyem semmi akkor pénzbírság?vagy felfüggesztett szabadságvesztés? :S
2012. nov. 22. 16:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Pénzbírság.
2012. nov. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és azt sacc tudod mennyire számíthatok? :S
2012. nov. 22. 16:47
 6/8 anonim ***** válasza:

"Btk. 51. §

(3) A pénzbüntetés legkisebb mértéke harminc, legnagyobb mértéke ötszáznegyven napi tétel. Egy napi tétel összegét legalább kettőezer-ötszáz és legfeljebb kettőszázezer forintban kell meghatározni."


A gyakorlatban a negyedmilliós összeg szokott előfordulni.

2012. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 molnardav válasza:

Ez korántsem ilyen egyszerű...

Ha provokált téged, akkor ő sem teljesen ártatlan.

Felvette valamilyen utcai térfigyelő kamera az eseményt? Készült-e fénykép, video anyag, vagy hangfelvétel az esetről? Vannak-e szamtanúk? Ha pedig vannak, akkor mit vallanak?

Ha nem készült semmilyen felvétel, és nincsenek tanúk, akkor bizonyíték sincs. (Vagyis nyugodtan letagadhatod).

Ilyen esetben nem neked kell bizonyítani, hogy ártatlan vagy, hanem nekik kell bizonyítani azt, hogy bűnös vagy.

Az utcán történt az eset, vagy valamilyen belső helységben? Mert ha az utcán történt, akkor az garázdaság, és a garázdaság vádja még akkor is fennáll, ha a felperes visszavonja a feljelentést.

Ha bizonyítékuk van ellened, akkor ajánlom tegyél beismerő vallomást, és így szerintem megúszod egy figyelmeztetéssel.

Az is lehet, hogy nem bűnvádi eljárás indul, hanem csak egy békéltető tárgyalás. Ilyenkor nem az a cél, hogy valamelyik fél büntetést kapjon, hanem hogy a két fél megegyezzen valahogy, és kibéküljön.

2012. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

utcán történt éjszaka és voltak igen szemtanúk kb 6-7

és ő probokált én figyelmeztettem többször is és büntetlen előéletű vagyok remélem nem kell se fizetni se zárt intézetbe menni mert sokan ilyeneket beszéltek...

2012. nov. 26. 18:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!