Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem kaptam meg a levelet?

Nem kaptam meg a levelet?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A probléma a következő ,hogy nem jelentem meg a bíróságon mint tanú de nem is tudtam róla. Otthon postafiókra megy a levél én meg külföldön lakom. Ismerősöm aki felveszi a leveleket most szólt de a tárgyalás tegnap volt. Ennek mi lehet a következménye? Gondolom vissza tudják keresni hogy mikor lett átvéve a levél és úgy sem hiszik el hogy nem tudtam róla
2018. febr. 15. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Pénzbüntetés, súlyosabb esetben körözés.

Az állandó lakcímedre érkező küldemények átvétele a te feladatod. Akárhol is laksz.

2018. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De az a vicc hogy kérdeztem ismerősömet és akkor mondta hogy amugy meg kellett volna jelennem. Mekkora bírságra számíthatok? Mert amugy nem tudtam volna elmenni. Egyébként nem is tudom pontosan milyen ügy de a múltból egy verekedés rémlik amiben szemtanú voltam semmi más. Valószínű abban az ügyben hívtak be. Körözést gondolom súlyosabb esetben adnak ki
2018. febr. 15. 11:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez az ügy súlyától és a te szerepedtől is függ.

Ha be kellett napolni emiatt és a terhelt tömlöcben ül, akor sokra.


A körözés, letartóztatás is ettől függ.

2018. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy dologban leszel ludas, ha nem teszel ellene, mégpedig ha nem jelensz meg egy tárgyaláson, akkor előzetesen mented ki magad nyomós indokkal, vagy ha előzetesen nem tudod, akkor amint a tudomásodra jut, akkor arról nem jelzel a bíróság felé. Nos, nálad az utóbbi eset áll fenn. Tehát ha ma szereztél róla tudomást, akkor fogsz egy papírt, meg egy tollat, szépen leírod, hogy mi történt és azt megküldöd haladéktalanul a bíróság részére. Akkor megnézik a tértivevényt, hogy azt valóban nem te vetted át és akkor kapsz egy másik időpontra idézést. Ebben az esetben te le vagy védve. Ugyanis az idézéseket nem kell saját kézbe kézbesíteni, tehát átveheti bárki helyetted, aki ezzel megvan bízva. És ha ő nem szól (nyilván sem ezt, sem az ellenkezőjét igazából nem lehet bizonyítani), akkor nyilván a bíróság elfogadja, hogy miért nem voltál ott. Viszont a következő idézésedet olyan címre kérd, pl. a külföldi lakcímedre, amit be kell jelentened, ahol át tudod venni az idézést.

Ugyanis ha nem jelensz meg egy tárgyalás idézésre, akkor rendbírsággal sújthatnak, illetve elrendelhetik az elővezetésedet, ami alaphangon 10.000 Ft körül van. A rendbírság, amit meg kiszabnak, az meg itt kezdődik és innen felfelé. Szóval haladéktalanul mentsd ki magad a bíróságnál!

2018. febr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!